NBA: Sixersi prekinuli niz domaćih poraza

Bojan Poturica • četvrtak, 04.01.2001.

Philadelphia je prekinula niz od četiri uzastopna poraza na domaćem parketu pobjedom nad Atlanta Hawksima. Aaron McKie je drugu večer za redom ubilježio tripple-double sa 11 koševa te 10 skokova i 10 asistencija. McKie je tako odigrao odlično nakon što je proglašen za igrača proteklog tjedna. "Osjećam se odlično. No pobjede su važnije od mog učinka", rekao je McKie nakon utakmice. Allen Iverson (21 koš, 8 sistencija) i Theo Ratliff (17 koševa, 11 skokova, 7 blokada) također su odigrali odlično. Naš Toni Kukoč nažalost nije igrao puno. Za samo osam minuta provedenih na parketu, Konobar je zabio 7 koševa uz 3 asistencije te jednu ukradenu loptu. Kukoč je sve nezadovoljniji te ne bi bilo čudno ako da Sixersi budu mijenjali. Jason Terry (17 koševa) je predvodio Hawkse. Ovo je prva pobjeda Sixersa u First Union Centeru nakon 1. prosinca 2000. godine.

Kobe Bryant - ponovno odličan

Los Angeles Lakersi su teško pobijedili Utah Jazz. Iako rezultat 82-71 govori suprotno. Rezultat na poluvremenu bio je 33-28, a to je bila naznaka velike i neizvjewsne utakmice. Nakon što je Shaquille ONeal (24 koša, 17 skokova, 5 blokada) isključen zbog šest osobnih pogrešaka 6 minuta i 10 sekundi prije kraja, činilo se da Lakersima neće biti lako posebno nakon što je Stockton pogodio tri slobodna bacanja (tehnička i osobna Shaqa) te doveo Jazzere na četiri koša zaostatka (64-60). No, tada je najbolji strijelac lige Kobe Bryant (31 koš, 3 ukradene lopte) odigrao odlično te je zabio 12 koševa u četvrtoj četvrtini uključujući i dvije ključne trice. To je "pjesnicima" četvrti poraz u nizu. Donyell Marshall (16 koševa, 8 skokova) i Bryon Russell (16 koševa, 8 skokova) su vodili momčad iz Salt Lake Citya. Karl Malone (14 koševa, 6 skokova, 6 izgubljenih lopti) je ponovno zaustavljen.

Portland je lako svladao Indianu 102-86. Sve se više čini da će Lakersi i Portland polako krenuti u pravu borbu za vrh na Zapadu. Prvi je trenutno Sacramento sa omjerom 21-8. Bonzi Wells (27 koševa, 6 skokova) je startao u početnoj postavi umjesto Stevea Smitha koji je prebačen na klupu te je vodio Blazerse, a iskusni Scottie Pippen (24 koša, 9 asista, 6 skokova, 3 ukradene lopte) ponovno je odigrao briljantno. Jalen Rose (16 koševa) je vodio goste, a Žan Tabak (2 koša, 6 skokova, 1 asistencija, 1 izgubljena i ukradena lopta) je za 12 minuta provedenih na parketu odigrao solidno.

Rezultati utakmica NAB lige: Boston - New York: 91-100, Philadelphia - Atlanta: 98-80, Milwaukee - Cleveland: 88-83, Dallas - Detroit: 104-107, Phoenix - LA Clippers: 90-85, Portland - Indiana: 102-86, Vancouver - Charlotte: 99-89, LA Lakers - Utah: 82-71, Golden State - Denver: 100-111