Svjetlost Brod - Zadar: Kvaliteta ipak na strani gostiju

Branimir Korać • ponedjeljak, 26.03.2007.

Nakon subotnjeg dvoboja u Beogradu u NLB ligi, košarkaši Zadra već dva dana kasnije odrađivali su posao u Ligi za prvaka košarkaša. Zadrani su gostovalu u Slavonskom Brodu kod Svjetlosti i ostvarili pobjedu...

Potez Ace Petrovića kojim je odmarao Johnsona i Englisha u beogradskom susretu s Partizanom, pokazao se dobrim. Upravo ova dvojica bili su ponajbolji igrači Zadra na gostovanju u Slavonskom Brodu, daleko važnijem susretu za Zadrane nego onaj u Beogradu protiv Partizana.

Zadrani su u susret ušli kao veliki favoriti i vrlo brzo su to počeli opravdavati. Nervozni domaćin šuterski je vrlo loše otvorio utakmicu i Zadar je lako stvarao prednost. Nakon pet minuta imao je već vodstvo 20:8 dok je na kraju prve četvrtine vodio s ogromnih 35:18. Tada se činilo da će Brođani doživjeti pravu katastrofu, ali druga četvrtina nudi posve drugačiju sliku na parketu.

Slika 1 od 1.

Umjesto da Zadar mirno održava visoku prednost, dopuštaju Brođanima povratak u utakmicu i neshvatljivo gube drugu četvrtinu s visokih 33:16 čime Svjetlost na odlasku na odmor gubi svega poen zaostatka, 51:50. Sve do posljednjih minuta susreta Zadar se pokušava posve odvojiti, ali raspoloženi Brođani im to ne dopuštaju te tek u posljednjim trenucima Zadar osigurava pobjedu 94:86. Na minutu i pol do kraja domaćin je bio na minus tri, no bliže od toga nije mogao.

Kod Zadra najistaknutiji bili su Carl English s 22 poena i deset skokova te Juby Johnson sa 17 poena i sedam skokova. Kod Brođana istaknuli su se Krunoslav Rimac s 20 poena i Igor Sumić sa 17 poena i deset asistencija.