Cedevita - Borik: Tricama uništili Zadrane

Branimir Korać • subota, 31.03.2007.

U susretu četvrtog kola Lige za prvaka košarkaša Cedevita je s lakoćom svladala zadarski Borik. U susretu u Sutinskim vrelima domaćin je šuterski uništio goste šutirajući za tricu sjajnih 16/25, te otišao do visoke pobjede...

Cedevita se pred svojim navijačima "iskupila" za poraze od Cibone i Zadra uništivši Borik s visokih 105:74. Šuterski izuzetno raspoloženi domaćin cijelim tijekom susreta bio je bolji i nije dovodio pobjedu u pitanje.

Od samog početka susreta Cedevita je preuzela inicijativu i imala vodstvo. Do kraja prve četvrtine stekli su prednost od desetak poena i bez većih problema održavali ju u nastavku susreta. Borik se kako-tako držao u susretu sve do 25. minute kada je još zaostajao svega šest poena, ali tada kreće serija Cedevite koja do kraja treće četvrtine radi 21:4 i rješava utakmicu.

Do kraja susreta nije bilo većih promjena. Borik je pokušavao šutevima iz daljine smanjiti visoki zaostatak, ali nisu danas bili raspoloženi. S druge strane Cedeviti je sve polazilo za rukom i pobjednik je u posljednjih 15 minuta bio izvjestan.

Domaćina su na kraju predvodili Pero Dujmović s 28 poena, Mario Dundović s 20 poena i 12 skokova te Adam Harrington s 19 poena. Šut za tricu Cedevite bio je na izvrsnih 60 posto (16/25) dok su za dva šutirali 57 posto (21/37). Gosti nisu bili tako uspješni i šut iz igre bio im je ispod 50 posto čemu su dodali i čak 19 izgubljenih lopti. Pojedinačno najučinkovitiji kod Borika bili su Roko Čiklić s 21 poenom i pet skokova te Ive Ivanov s 18 poena i sedam skokova.