Svjetlost Brod - Kvarner: Nemoćni Riječani

Branimir Korać • nedjelja, 08.04.2007.

Nikakvo iznenađenje nije se dogodilo u Brodu. Uzdrmani Riječani nisu imali šanse protiv šuterski vrlo raspoloženog domaćina koji je na kraju došao do "planiranih" bodova slavivši s konačnih plus 18...

Kvarner je u Slavonski Brod doputovao uzdrman posljednjim odlascima Amerikanaca Gouarda i Bendera te nedavnim štrajkom igrača i sve je to, naravno, imalo utjecaja na momčad i njezine ambicije. U Slavonskom Brodu ih je dočekao dobar domaćin koji je nakon teškog startnog rasporeda tražio prvu pobjedu u derbiju začelja. Na kraju ju je i ostvario 95:77.

Već u prvoj četvrtini domaćin je otišao na deset poena prednosti (28:18) da bi u prvih pet minuta drugog dijela posve razbio Riječane. U tom razdoblju pobjegao je na nedostižnih 45:24 i u nastavku susreta bez problema održavao stečenu prednost. Krajem treće četvrtine prednost Brođana bila je i najviših plus 25, ali početkom posljednje dionice gosti serijom 8:0 smanjuju zaostatak, ali nemaju snage za dolazak na desetak poena zaostatka i eventualni povratak u utakmicu.

Sjajnu utakmicu odigrali su Ljubo Šamadan koji je susret završio s 33 poena i devet skokova te Darko Pezer koji je dodao 26 poena. U gostujućem sastavu u dobrom svjetlu predstavila se trojka David Grbešić - Petar Maleš - Jere Macura koja je ubacila po 16 poena, a Macura je dodao i deset skokova.