Kvarner NR - Split CO: Triler ipak Splićanima

Branimir Korać • subota, 14.04.2007.

Tri susreta NLB lige igrana u subotu ponudila su veliku neizvjesnost. U Rijeci je Split u samoj završnici ipak uspio izboriti pobjedu protiv Kvarnera zakucavanjem Perića šest sekundi prije kraja susreta...

Slika 2 od 3.

Splićani su uz dosta muke izborili pobjedu na gostovanju kod jedine ekipe Lige za prvaka koja je upisala u prvih pet kola pet poraza. Riječani su vrlo brzo smanjili ambicije nakon što su ostali bez obojice Amerikanaca, ali igrači se na terenu još ne predaju. To su pokazali i u večerašnjem susretu gdje su do posljednjioh sekundi imali priliku uzeti pobjedu protiv Splita.

Prvo poluvrijeme obilježio je jedan čovjek - Larry Ayuso. Ayuso je ubacio u prvih 20 minuta čak 26 poena, a Split je na odmor otišao s prednosti 50:43. Rudež je jedini pratio Ayusa s devet poena dok su ostali bili većinom promatrači. No i to je bilo dovoljno za vodstvo.

Već početkom drugog dijela situacija se komplicira po goste. Kvarner se vraća u utakmicu serijom 15:1 i preuzima vodstvo. Split je igrao vrlo loše u tom razdoblju, Ayusa je potpuno stao šut i jedini koji je u tom razdoblju nešto odigrao bio je Damjan Rudež koji je brzo dogurao do 16 poena. S druge strane Jere Macura stvarao je velike probleme splitskoj centarskoj liniji koja već do isteka treće četvrtine biva razbijena obzirom da zbog pet osobnih pogrešaka u posljednjih deset minuta nisu mogli igrati Stipanović, Lozančić i Kedžo.

Slika 1 od 2.

Unatoč tom velikom hendikepu, Split je u posljednjih deset minuta uspio vratiti se u utakmicu i u samoj završnici doći do pobjede.

Tri minute prije kraja susreta Split preuzima vodstvo tricom Barkleya, ali odmah uzvraća Maleš novom tricom za 81:79, novu prednost za Kvarner. Nakon ove razmjene trica, do kraja susreta igra se na poen do dva razlike, a Kvarner propušta veliku priliku u posljednjih 20 sekundi. Prvo Ayuso radi prekršaj u napadu i Riječani dolaze do lopte, Ivica Marić ide na po0laganje, ali promašuje. Split odmah razvija kontru i Perić zakucava za 87:86.

Šest sekundi ostalo je do kraja susreta, domaći trener pozvao je time out, ali nije pomoglo. Dobro su domaćini izradili akciju za šut za tricu Maleša, ali iskusni šuter nije bio precizan i Split dolazi do nove pobjede.

Kod Splita najistaknutiji bili su Ayuso s 32 poena i Rudež s 18 poena i pet asistencija. U redovima Kvarnera Grbešić 19 i Maleš 16 poena.