Zadar - Cedevita: Zadarski centri previše za Zagrepčane

Bruno Blumenschein • subota, 28.04.2007.

Košarkaši Cedevite su se nadali kako u osmom kolu Lige za prvaka mogu iznenaditi Zadar u Jazinama, ali je nada nestala s prvim korakom u zadarskom hramu košarke. Domaćin je na krilima raspoložene centarske linije došao do uvjerljivih 95:79 i šeste pobjede u nizu...

Slika 2 od 3.

Kako Zadar ne namjerava stati nakon uspjeha protiv Cibone i Kvarner Novog Resorta, pokazale su i početne minute susreta protiv zagrebačke Cedevite. Taktika spuštanja lopte na Juru Lalića, Zadranima je donijela uvodnih 13:4. Gostujući igrači nisu mogli pratiti raspoloženog Lalića, ali se ipak u osmoj minuti približavaju na 22:18.

Novi pritisak Zadrana je urodio plodom jer ponovno zahvaljujući Laliću bježe na 34:24 u 11. minuti, a već tada zadarski centar ima 15 poena i četiri skoka. Dominacijom pod oba obruča Lalić je uspio nadoknaditi i uspavanog Carla Englisha, koji je u prvih 15 minuta bio u drugom planu, bez ijedne ispucane trice.

Puno čvršća Cedevita u 14. minuti serijom 7:0 dolazi na zaostatak od samo tri poena (34:31), ali odmah uzvraćaju i Zadrani serijom 9:0. Na odmor domaćini odlaze s dvoznamenkastom prednošću (54:42) zahvaljujući trici Roka Stipčevića sa sedam i pol metara u posljednjim sekundama prvog dijela.

Slika 1 od 1.

Povratak iz svlačionica je donio i zainteresiranijeg Englisha, koji u 28. minuti tricom odvodi Zadar na velikih 72:50. Maksimalnu prednost od 23 koša (76:53) postavlja Todor Gečevski, nakon čega trener Aco Petrović dosta rotira. Cedevita koristi pad u koncentraciji domaćina i preko pokretnog centra Filipovića u 36. minuti dolazi na 85:73.

Kako bodovi ne bi došli pod znak upitnika, Petrović na parket vraća Lalića i Gečevskog, a ponovno priliku daje i mladom Filipoviću te Zadar privodi susret kraju za konačnih 95:79. Lalić je predvodio Zadar sa 20 poena i osam skokova, a 13 koševa je ubacio Gečevski. Kod Cedevite se izdvojio trojac Filipović-Primorac-Dundović, koji je ubacio po 13 poena, dok je najbolji strijelac momčadi bio Pero Dujmović sa 15 koševa.