Svjetlost - Zagreb: Bez odgovora na Tomića

Bruno Blumenschein • nedjelja, 29.04.2007.

Gostovanje u Slavonskom Brodu proteklih je sezona za momčad Zagreba znalo biti vrlo neugodno i sklisko. Kako se takav scenarij ponovio i u ovogodišnjoj Ligi za prvaka pobrinuo se prije svih Ante Tomić za napadačko uvjerljivih 99:81...

Odlazak na parket Svjetlosti u Slavonski Brod za košarkaše Zagreba je bilo uigravanje za vrlo važan susret protiv Splita u idućem kolu Lige za prvaka. Ako je suditi po 40 minuta protiv Slavonaca, mravi su prošli generalnu probu, a glavnu ulogu je imao mladi centar Ante Tomić.

Slika 1 od 2.

Upravo je Tomić zaustavio dobro otvaranje domaćina u kojem preko Sumića odlaze na početnih 8:2. Zagrebov centar uz pomoć Josipa Sesara drugu četvrtina pretvara u dionicu za odvajanje Zagreba na osjetnijih 40:31, a na poluvremenu vode s još sigurnijih 51:40.

Nastavak je donio Zagrebovo održavanje vodstva, a sve do polovice treće četvrtine Svjetlost uspijeva održati desetak koševa zaostatka. Tada ipak Zagreb ubacuje u višu brzinu i odlazi na 70:54, odnosno 80:63 na kraju trećeg dijela. Kako je u završnici pitanje pobjednika bilo riješeno, upitna je bila konačna razlika.

Jedna zanimljivost je ipak uspjela zadobiti dodatnu rečenicu za posljednju četvrtinu. Najbolji pojedinac u redovima domaćina, Ljubo Šamadan, u situaciji kada je isticalo vrijeme za napad, pokušao je horokom pogoditi iza linije 6,25 i - uspio. Pomogao mu je taj ubačaj da dostigne konačnih 28 poena, dok je kod Zagreba Tomić ubacio 22, a Sesar 17 poena.