ZRINJEVAC - ZAGREB 90:89 (24:21, 44:33, 67:59)

ZRINJEVAC: I. Morić, Jelaska, Dujmović 16 (7/11), M. Morić 11 (4/7), Malić 6 (2/7), Swanson 11 (4/6), Smiljanić 12 (3/7), Livajić, Bond 14 (7/8), Čolak 20 (7/12), Rozić, Spudić.

ZAGREB: Tomas 16 (7/12), Tanta, Miljković 15 (7/12), Tomasović, Blašković, Perinčić 20 (7/10), Marinović (0/1), N. Garma, Vukičević 13 (5/11), J. Garma, Daugherty 25 (9/16).

Postotak šuta: Zrinjevac 34/58 (59%), Zagreb 35/62 (56%)
Asistencije: Zrinjevac 19, Zagreb 14
Osvojene lopte: Zrinjevac 12, Zagreb 14
Izgubljene lopte: Zrinjevac 14, Zagreb 13
Blokade: Zrinjevac 1, Zagreb 2

Gradski derbi između "zelenih" s Trešnjevke i gostiju iz Trnskog, opet oslabljenih neigranjem Marija Stojića, ponudio je dosta lijepih poteza, uzbuđenja i ono najvažnije - neizvjesnu, gotovo infarktnu završnicu. Pobjeda je, uz golemu količinu sreće, ipak pripala domaćinu.

Ono najvažnije zbilo se minutu prije kraja utakmice, kada je, nakon što je domaći Jurica Smiljanić kod 84:83 za svoju momčad promašio oba slobodna bacanja, kapetan gostiju Joško Vukičević uhvatio loptu, ali po mišljenju sudaca pritom napravio svoj peti prekršaj. Vukičević je burno prosvjedovao, zaradio i tehničku, pa je Zrinjevac dobio četiri slobodna bacanja i loptu sa strane. Frano Čolak je, ubacivši tri od četiri s crte, odveo svoju momčad na odlučujućih četiri razlike. U posljednjim je trenucima opet u središtu pozornosti bio Čolak, koji je posve očito namjerno promašio slobodno bacanje, tako da očajnički pokušaj Stjepana Marinovića s vlastite polovice, koji je završio na obruču, više nije mogao donijeti preokret jer je vrijeme već isteklo.

Utakmica je, uz ovu uzbudljivu završnicu, imala i druge kvalitete - prvenstveno odličan nastup "zelenih" u prvom dijelu, te puno bolju i obrambeno čvršću igru gostiju u nastavku. Zrinjevac je krenuo vrlo ambiciozno, vođen s 11 Čolakovih poena uhvatio je prednost od osam poena, no goste je, ubacivši 10 koševa, u igri uspio održati podjednako dobri Sean Daugherty.

Druga je dionica donijela prvo veće "odlijepljivanje" domaćih košarkaša, koji, predvođeni Ricom Swansonom i Ryanom Bondom, u osam minuta rade seriju 14:6, te na odmor odlaze s osjetnom prednošću od 11 poena. Za "mrave" su u tim trenucima dominacije Zrinjevca "prve znakove života" počeli pokazivati Vukičević i Ivan Perinčić.

Drugi je dio utakmice počeo u ritmu "koš na koš", kod domaćih su dobro nastavili Bond i Swanson, priključio im se i Marko Morić, dok su se u redovima gostiju posebno isticali Perinčić, "uskrsnuli" Daugherty i Ivan Tomas. Uzbuđenja su došla pred kraj četvrtine, u posljednje dvije minute kada "mravi" serijom 6:0 dolaze do zaostatka od tek dva poena. Međutim, odgovorio je ekspresno Petar Dujmović, koji s dvije trice opet odvodi domaće u "mirne vode".

Te su vode ponovno uzburkane u posljednjem dijelu utakmice, kada je Zrinjevac sve teže probijao "zonu" gostiju, a pritom nije našao pravo obrambeno rješenje za sve razigranije "mrave". Epilog takvog stanja stvari je prvo gostujuće vodstvo na utakmici, tricom Damira Miljkovića dvije minute do kraja. Potom je uslijedila već opisana drama…

Ivan Sunara, trener Zrinjevca: "U prvom smo poluvremenu bili bolji, ali nismo realizirali sve što smo trebali. Drugi je dio donio posve drugačiju sliku, Zagreb je uhvatio svoj ritam, pa je i uspio uvesti utakmicu u neizvjesnost. Moram istaknuti da je utakmica bila zanimljiva i kvalitetna, smatram da je želja svih nas da ovakve utakmice u našoj ligi viđamo što češće. Ne bih posebno komentirao onu odluku sudaca nakon skoka Vukičevića, jer se utakmica sastoji od puno takvih detalja, smatram da nema smisla pojedinačno ih isticati."

Željko Poljak, trener Zagreba: "Pripremali smo se dugo za Zrinjevac, znali smo da su oni obrambeno i skakački jaki, tako da s te strane nije bilo problema. Svi radimo u teškim uvjetima, ali se trudimo, no mi nažalost gubimo utakmice u zadnjim trenucima, nije se lako obnoviti kad se to nekoliko puta ponovi. Nisam zadovoljan uvjetima u kojima radim i dobro ću razmisliti može li ovako dalje. Ne smijem komentirati suđenje, ali nije samo stvar u tome, skupilo se više stvari i zbog toga razmišljam o odlasku. Ja imam mladu momčad i smatram da se ti momci ne odgajaju na pravi način, ali ja s te strane ne mogu ništa. Izgleda da moramo utakmice riješavati puno ranije, jer se nakon Done opet dogodilo da nam sudac u važnom trenutku sudi prekršaj u borbi za poziciju."