Borik - Svjetlost: Ležerna pobjeda Zadrana

Bruno Blumenschein • srijeda, 02.05.2007.

Košarkaši Borika su do četvrte pobjede u košarkaškoj Ligi za prvaka došli u susretu 14. kola na domaćem parketu Jazina protiv Svjetlosti iz Slavonskog Broda sa 82:69. Ležeran pristup obje momčadi bez previše pravog motiva je donio vodstvo Borika tijekom cijelog susreta...

Pozicije na začelju ljestvice Lige za prvaka i odlazak momčadi Svjetlosti u Kinu, omogućili su da se susret 14. kola između Borika-Puntamike i košarkaša iz Slavonskog Broda odigra prije uobičajenog rasporeda. Igrači Borika su tijekom cijelog susreta imali kontrolu nad rezultatom, a jedino približavanje gostiju je došlo krajem treće četvrtine.

Obje momčadi su ponudile kvalitetan šuterski početak u kojem Borik dolazi do 17:12 u 7. minuti, a Dević tricom u posljednjem napadu prve četvrtine postavlja 25:20 za domaćine. Nešto kvalitetnije u drugu četvrtinu ulaze gosti, kod kojih su u 15. minuti četvorica igrača imali po šest postignutih koševa, čime dolaze do minimalnog zaostatka od 33:32.

Novo odvajanje Borika dolazi preko Roka Čiklića, koji nakon trice ubacuje još jedan šut i Borik po prvi puta, u 19. minuti, odlazi na dvoznamenkastu prednost (46:36). Svjetlost je u tim trenucima, već standardno, predvodio Ljubo Šamadan sa osam koševa, a do kraja prvog dijela Borik povećava svoju prednost na 51:40.

Još ležerniji pristup, kako u obrani, tako i u napadu, kod igrača obiju momčadi donosi i dosta grešaka u igri. Gostujući košarkaši nisu uspjeli prve tri minute postići niti jedan koš, a tek trica Devčića prekida post u drugom poluvremenu. Nemotiviranost Borika se odrazila i na smanjenje prednosti te Preglej u posljednjoj minuti trećeg dijela pogađa za 60:55.

Nešto sreće i duža klupa donijeli su na kraju Boriku četvrtu pobjedu u Ligi za prvaka. Sreća se pogotovo iskazala u posljednjoj sekundi treće četvrtine kada Čular, ometan od svog čuvara, pogađa šut izbačen iza linije centra za 65:57. Igrom koš na koš Borik je održavao svoju prednost, koja se polaganjem Žorža u 39. minuti povećala na maksimalnih 80:64 i uvjerljivu pobjedu.

Najučinkovitiji kod Borik-Puntamike je bio Čiklić sa 16 poena, a pratio ga je Mate Mrva sa 14 koševa. Šamadan je u redovima Svjetlosti ubacio 19 poena, a po deset su koševa upisali Preglej i Prezer.