Dubrava slavila u Splitu

Branimir Korać • srijeda, 25.04.2007.

Susretima prvog kola započele su kvalifikacije za ulazak u A-1 ligu košarkaša. Domaćini su ostvarili dvije pobjede dok je jedinu gostujuću pobjedu upisala Dubrava koja je odnijela bodove iz Splita...

Izuzev Mislava iz Podstrane, domaćini su startali kako su i priželjkivali u kvalifikacijama za ulazak u A-1 ligu. Mislav je kao domaćin upisao jedini poraz i to protiv jake Dubrave 84:71. Domaćin je protiv favorita kvalifikacija izdržao prvih petnaestak minuta nakon čega su Zagrepčani podignuli igru i stvorili do poluvremena prednost od desetak poena. Do kraja susreta rutinski su zadržali prednost i otišli do prve pobjede. Najbolji kod Dubrave bili su Bašljan, Čuljak, Gnjidić i Pušić s po 14 poena dok su domaćina predvodili Karakaš s 18 i Lozančić sa 17 poena.

Međimurje Vajda u svojoj dvorani u Čakovcu svladala je Crikvenicu 83:65. Gosti su na ulasku u posljednjih deset minuta zaostajali tek poen, ali u završnici potpuno ostali bez "goriva", a domaćin nošen bučnim navijačima uzima pobjedu. Predvodili su ga Jurica Smiljanić s 25 i Miro Vranić sa 16 poena. U redovima Crikvenice istaknuli su se Fran Pilepić ubacio je 17, a Igor Vunić 15 poena.

Vezane vijesti

Startnu pobjedu ubilježio je i Zabok koji je na svom parketu nadigrao Vrijednosnice OS Dardu s 95:76. Susret je protekao u dominaciji Zabočana koji su pokazali kako imaju širi fond igrača i jaču igru pod obručima što im je i donijelo na kraju pobjedu. Početkom treće četvrtine stvorili su ključnu prednost koja im je garantirala miran završetak utakmice. Najbolji kod Zaboka bili su Prgomet i Peklarić s po 20 poena, a kod Vrijednosnica Mucić sa 17 i Katavić s 14 poena.

A-1 liga, kvalifikacije, prvo kolo:
Mislav - Dubrava 71:84, Međimurje Vajda - Crikvenica 83:65, Zabok Zaboky - Vrijednosnice OS Darda 95:76.