Cibona - Kvarner NR: Opuštanje skoro naplaćeno

Branimir Korać • subota, 28.04.2007.

Pristup "lako ćemo" Ciboni se umalo osvetio. Opuštanje krajem susreta omogućilo je gostima vraćanje u utakmicu, no ipak nije došlo do velikog iznenađenja i Dražen Anzulović može nešto mirnije spavati...

Početak susreta nije uopće odavao da će na kraju biti dramatično. Cibona je lako stekla visoku prednost i već u petoj minuti vodila s visokih 23:6. Kada se očekivalo da će nastavak susreta proteći u "razbijanju" Riječana, domaćin se opušta i već do poluvremena "cibosi" imaju tek osam poena prednosti.

U svlačionici je Dražen Anzulović očito dobro prodrmao igrače i u drugo poluvrijeme Cibona ponovno ulazi bolje, stvara i visoku prednost od dvadesetak poena viška, no ponovno osjeća samozadovoljstvo i opušta se. Kvarner prihvaća ponuđenu priliku, na sredini posljednje četvrtine smanjuje tek na sedam poena, a na kraju je i na minus tri 97:94. Jere Macura na kraju je čak mogao susret odvesti u produžetak, ali trica iz velike daljine nije ušla.

Kod Cibone najistaknutiji bili su Davor Kus s 24 poena i Brent Wright s 22 poena i devet skokova. Kod Kvarnera daleko najbolji bio je Jere Macura s 29 poena i osam skokova dok je Jurica Spahija dodao 14 poena i deset skokova.