Dubravi derbi, osramoćeni Mislav

Branimir Korać • nedjelja, 29.04.2007.

U drugom kolu kvalifikacija za ulazak u A-1 ligu Dubrava je na svom parketu svladala Međimurje Vajdu dok je najvišu pobjedu dosadašnjeg dijela natjecanja ostvario Zabok koji je ponizio Mislav iz Podstrane...

Vrijednosnice su u Dardi ugostile Crikvenicu, no nisu ostvarile prvu pobjedu u kvalifikacijama. Crikvenica je sredinom druge četvrtine preuzela kontrolu nad rezultatom i završila prvo poluvrijeme s prednosti. Na početku drugog dijela Darda igra daleko bolje, radi veliku seriju i preuzima vodstvo, no na kratko obzirom da gosti ponovno dolaze do prednosti koju u posljednjih deset minuta sve više povećavaju i dolaze do pobjede 91:79. Najbolji kod Darde bili su Katavić s 27 i Mucić sa 16 poena dok su Crikvenicu predvodili Mihajlović s 32 i Pilepić s 18 poena.

Zabok je na svom parketu s lakoćom porazio slabi Mislav 93:45. Već na poluvremenu domaćini su imali nevjerojatnih 40:15 i bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će na kraju slaviti. Prednost je i u nastavku susreta rasla te se zaustavila na konačnih plus 48. Kod Zaboka najbolji su bili Lež i Lekić s po 13 poena, a kod gostiju Lovrić je ubacio 16, a Lozančić 14 poena.

U zanimljivom susretu u Zagrebu Dubrava je nadigrala Međimurje Vajdu 79:65. U dvoboju dvije po imenima najjače ekipe ovih kvalifikacija domaćin je bolje otvorio utakmicu i nakon toga nije dopustio Čakovčanima povratak. Dubravu su predvodili Pušić sa 16 te Čuljak i Previšić s po 15 poena dok su najbolji kod gostiju bili Vranjić sa 17 i Šimunić s 15 poena.