Cedevita - Kvarner NR: Jak otpor Kvarnera

Branimir Korać • petak, 04.05.2007.

I nakon devetog kola A-1 Lige za prvaka košarkaša, Kvarner NR ostaje jedina momčad bez pobjede. Iako su s porazima već na ti, Riječani su u Podsusedu odigrali dobru utakmicu protiv objektivno jače Cedevite i natjerali domaćina na potpuni angažman na putu do pobjede...

Kada u utakmicu uđete s mišlju "lako ćemo", gotovo uvijek bude sve samo ne - lako. Tako je večeras Cedevita igrala protiv Kvarnera i na kraju morala spašavati pobjedu protiv neočekivano čvrstog gosta koji je uz malo mirnoće u završnici mogao izboriti i povoljniji rezultat.

Vezane vijesti

Prvih petnaestak minuta nije odavalo da će se raditi o posebno neizvjesnoj završnici. Cedevita je brzo došla do prednosti i već sredinom druge četvrtine imala je velikih plus 11 (36:25). Međutim Riječani se ne predaju i na kraju uspijevaju do odlaska na ormor smanjiti na svega četiri poena zaostatka, 45:41. Niti početkom drugog poluvremena Cedevita se ne uspijeva odvojiti, Kvarner u 24. minuti dolazi na 52:50 i domaćinu lagano već počinje "ulaziti voda u uši".

Slika 1 od 1.

Do ulaska u posljednjih deset minuta Cedevita se ipak odvaja na šest-sedam poena prednosti i to održava sve do završnice. Tada Kvarner s nekoliko dobrih poteza i trica Ivice Marića dolazi do poravnanja, ima priliku čak i povesti, no ne uspijeva. S druge strane domaćin je s linije slobodnih bacanja precizan i uz dosta muke bilježi pobjedu 93:88.

Cedevitu su predvodili Mario Dundović s 26 poena i osam skokova te Damir Milačić s 19 poena i pet asistencija. Kod gostiju bolji od ostalih bili su Jere Macura s 23 poena i sedam skokova te David Grbešić sa 16 poena i šest skokova.