Cibona - Cedevita: Mirna večer pod Tornjem

Ivor Krapac • utorak, 08.05.2007.

Utakmica koja se mora odraditi donijela je očekivanu pobjedu Cibone nad Cedevitom. Gostujući košarkaši su se u Draženovom domu držali samo u prvom poluvremenu, dok su u drugih 20 minuta cibosi odigrali u jačem ritmu i na koncu uvjerljivo slavili...

Završnih 31 razlike izgrađeno je uz dobar posao Anzulovićeve momčadi u drugom poluvremenu, nakon što su pri odlasku na veliki odmor gosti bili na dohvatljivom zaostatku od 37:30. Bilo je to razdoblje u kojem cibosi nisu bili na maksimumu ni u obrani (od koje sve počinje), a ni u napadu - u oba segmenta djelovali su prestatično i nedovoljno angažirano.

Nakon uspješnog domaćeg ulaska u utakmicu i ranog vodstva od 10:2, a malo kasnije i 12:5, gosti su se na krilima Marija Dundovića i uz tricu Petra Dujmovića privremeno približili na 12:10, da bi u nastavku prve četvrtine ponovno posustali i završili taj dio igre s minusom od 23:12. Trica Wisniewskog pokrenula je cibose, a priključak Wrighta, Warrena i Kusa omogućio je bijeg na 11 razlike.

Slika 1 od 2.

U drugoj četvrtini - zastoj domaćih. Igrači Cedevite su uz važnu ulogu 20-godišnjeg Franka Filipovića pod obručem polako nagrizali zaostatak, da bi ih trice kapetana Vučkovića približile prvo do 32:26, a potom i do 34:29 minutu i petnaest sekundi do poluvremena. Cibosi su u nešto više od 60 sekundi ipak zadržali prednost na solidnih sedam razlike, a priliku za dodatno približavanje momčadi Jakše Vulića propustio je iskusni Milačić promašajem tri od četiri slobodna bacanja u završnici četvrtine.

Odluka je pala u trećoj dionici. Bilo je dovoljno da se Brent Wright poenima i asistencijama razigra pod obručem i gosti to više nisu mogli pratiti - čovjek s dvije nule na dresu napravio je najveći dio posla u građenju razlike do velikih 55:36 u 27. minuti, što je, ustvari, bio kraj večerašnje priče. No, nije bio samo Wright, i ostali cibosi ubacivali su se pod obruč, učinkovitije dijelili loptu u napadu i uz laka polaganja stekli nedostižnu prednost.

Mali tračak nade za goste donijele su dvije trice Kreše Novosela u seriji od 8:2 na početku posljednje četvrtine, kojom su smanjili zaostatak na 64:49, no sve se vratilo na staro nakon trice Marijana Mancea, pa novih poena Warrena i Wrighta za novi odmak na preko 20 razlike. Okončano je s više od 30...

Najefikasniji igrači u uvjerljivoj domaćoj pobjedi bili su Wright (16 poena, 10 skokova, pet asistencija), Krasić (15 poena, osam skokova) i Wisniewski (14 poena, četiri osvojene lopte), dok su goste s po 14 poena vodili Filipović i Vučković.