Split CO - Svjetlost: Pobjeda morala biti i uvjerljivija

Bernard Jurišić • srijeda, 09.05.2007.

U sjeni tragične vijesti o ubojstvu bivšeg igrača Splita CO Jovana Manovića u Beogradu, Split CO je ubilježio pobjedu protiv Svjetlost Broda. Iako je semafor na kraju pokazivao +20, "žuti" nisu imali puno razloga za slavlje...

Slika 2 od 3.

Split CO ostvario je uvjerljivu pobjedu protiv Svjetlost Broda, no nema previše razloga za radost. Uz tužnu vijest o ubojstvu svog bivšeg igrača Jovana Manovića, "žute" ne može zadovoljiti činjenica da su mogli, ali i morali još uvjerljivije poraziti goste. Jer ukupna koš-razlika će vjerojatno odlučivati o njihovoj sudbini u narednoj sezoni.

U prvoj četvrtini "žuti" su koristili Stipanovićevu snagu i visinu pod košem, no uzvraćao je Šamadan na drugoj strani. Devet poena prednosti ipak je dosegnuto (29:20), no obrana domaćih nikako nije mogla zadovoljiti uvjete utakmice u kojoj se "ganja razlika".

Dvije tehničke greške gostima na otvaranju treće četvrtine (treneru Vuškoviću i Pregleju) otvorile su put Splitu za povećanje prednosti, od 38:26, do 52:31 u 16. minuti. Brođani su djelovali razbijeno, no Splićani nisu iskoristili taj trenutak.

Štoviše, trener Subotić povlači iz igre Stipanovića i još neke članove prve petorke, što gosti koriste i serijom 0:7 vraćaju se na 52:38.

Slika 1 od 2.

Brzih 8:0 na početku treće četvrtine Splićane predvođene Kedžom ponovno vodi na 66:46 u 22. minuti. Ali igralo se na mahove, domaći kao da bi se zadovoljili kad bi stigli na +20 i smanjivali bi brzinu. Predvođeni sjajnim asistentom Igorom Sumićem (15 asistencija na kraju) i sve boljim Preglejom, opet su Brođani smanjili na 73:60 i nisu dozvoljavali "potop".

Ayuso je izgubio dosta lopti u drugom poluvremenu (6 ukupno), no ipak su ubrzavanjem situacije na parketu domaćini došli do rekordnih 98:75 u 36. minuti. Raspucao se Perić koji je održavao razliku za domaćine, koja je na kraju mogla biti i veća.

Kod Splićana je prvo ime bio Andrija Stipanović s 21 poenom i 11 skokova. Ayuso je zabio 25 uz lošu selekciju šuta, Barkley je dodao 13 poena i 11 asistencija. Kod gostiju Sumić je vješto razigravao suigrače (6 poena i čak 15 asistencija), uglavnom Pregleja (23 poena) i u drugom dijelu diskretnom Šamadana (22).

Slobodan Subotić, trener Splita CO: "Nisam zadovoljan igrom i pristupom nekih igrača, rezultatom sam zadovoljan. Htio sam neke odmoriti za Cibonu, no njihov pristup kad god bih pokušao bio je loš. Primili smo previše koševa, ja bih najradije što prije zaboravio ovu utakmicu."

Mladen Vušković, trener Svjetlosti: "Zaslužena pobjeda Splita, iako mi se čini malo previsoka. Nismo imali dovoljno igrača za rotaciju, pa smo fizički padali prema kraju utakmice. Skok je prevagnuo."