Borik-Puntamika - Cedevita: Zasluženi uspjeh gostiju

Bruno Blumenschein • petak, 11.05.2007.

U susretu 11. kola košarkaške Lige za prvaka momčad Cedevite je na gostovanju kod Borik-Puntamike osvojila važne bodove, koji ih ostavljaju u utrci za treće mjesto koje vodi u NLB ligu. Nakon zasluženih 85:74 najviše pohvala ide na račun bivšeg igrača Borika Franka Filipovića...

Tijekom cijelog tjedna se iz redova Cedevita osjećala napetost oko gostovanja u Zadru jer su znali da bodovi protiv Borik-Puntamike znače i nadu u nastavak hvatanja trećeg mjesta i sna o plasmanu u NLB ligu. Za razliku od prošlih susreta u kojima su važnost susreta igrači trebali pokazati i na terenu, protiv Borika su od prve minute krenuli motivirano i s puno vidljive želje.

Nešto lakši posao su imali i zbog opuštenog domaćina, koji posljednje susrete "odrađuje", pošto ne mogu napredovati prema prva četiri mjesta, a imaju dovoljnu zalihu kako ne bi morali razmišljati o dnu prvenstvene ljestvice.

Ozljeda ipak nije spriječila Amerikanca Harringtona da istrči na parket Jazina i pomogne s pet poena svojoj momčadi da povede sa 16:9 u 6. minuti. Puno lakše je bilo američkom šuteru kada mu se pridružio i Franko Filipović, bivši igrač Zadra i Borika. Cedevitin dvojac je već u prvom poluvremenu ubacio po 12 poena i bio glavni razlog da gosti na odmoru imaju 50:46.

Nije se situacija na parketu puno promijenila niti u trećoj četvrtini jer su s jedne strane dominirali Harrington i Filipović, a Mate Mrva je držao Puntamičane u igri. Kada je stao centar domaćih, Zagrepčani odlaze na osjetniju prednost koju raspoloženi Harrington povisuje na 67:56 na kraju treće četvrtine.

Kada se činilo kako bi Cedevita mogla mirno privesti utakmicu kraju budi se Marko Žorž i s polaganjem na drugi obruč, a zatim i tricom približava domaćine na 77:71. Isto je uspjelo Mrvi u 39. minuti kada zabija za 75:81, ali više nije bilo vremena i preciznosti, a iskusni košarkaši Cedevite nisu gubili glavu već su zabilježili važnih 84:75.

Harrington je predvodio strijelce sa 24 poena, Filipović je ubacio 23, a dvoznamenkast je bio i iskusni organizator igre Damir Milačić sa 10 koševa. Borik je sa 17 poena predvodio Mrva, a nedovoljnu pomoć je imao u 13 poena Marina Jurjevića.