Oltchim pregazio i Byasen

Ivan Ambroš • subota, 12.05.2007.

Oltchim Valcea je u prvom finalnom susretu Kupa pobjednica kupova u Norveškoj pobijedila Byasen 24:30 (10:14) i osigurala osvajanje Kupa pobjednica kupova.

Viceprvakinje Norveške su uspjele odolijevati Rumunjkama samo do 20. minute kada je rezultat bio podnošljibih 8:8. Međutim poslije toga kreće ofenziva Tadicijevih igračica koje na odmor odlaze s četiri gola prednosti, 10:14. U nastavku gošće održavaju razliku koju u samom finišu povećavaju na šest golova prednosti za konačnih 24:30.

Valentina Neli Ardean je postigla devet golova za Rumunjke, dok je kod Norvežanki prvi strijelac bila Tonje Nostvold sa sedam golova. No, pravi heroji današnjeg susreta su bile vratarke. Iskusna Luminita Dinu je bila nesavladiva skupivši 19 obrana, dok je s druge strane Tatiana Surkova zabilježila čak 21 obranu i bila proglašena za najbolju igračicu utakmice.

Uzvratni susret koji će biti samo formalnost, igrat će se u Valcei slijedeće nedjelje.