Zagreb - Kvarner: "Mravi" s "pola gasa"

Bojan Poturica • subota, 12.05.2007.

Utakmica 11. kola A-1 Lige za prvaka između Zagreba i Kvarner Novog Resorta nije ponudila ništa što će dugo ostati u sjećanju. "Mravi" su rutinski odradili posao te su slavili 89:76...

Košarkaši Zagreba rutinski su odradili posao u 11. kolu A-1 Lige za prvaka. "Mravi" su lakoćom svladali Kvarner Novi Resort iz Rijeke te su stigli do sedme pobjede.

Domaćin je otpočetka do kraja imao kontrolu rezultata, a Kvarner nije značajnije priprijetio nakon što su "mravi" nakon prvih 12 minuta imali prednost 29:17. Nakon toga je Zagreb samo održavao prednost, a na svaku mini-seriju Kvarnera, Zagreb bi odgovorio svojim nizom koševa.

Dwayne Broyles (21 koš) i Josip Sesar (21 koš, 5 asistencija) su bili prvi strijelci Zagreba, a odličnu utakmicu odigrao je i Denis Vrsaljko (19 koševa, 10 skokova, šut 7/7). Treba spomenuti i svestranog Gordana Zadravca (11 koševa, 9 skokova, 6 asistencija).

Kod gostiju najviše su se istaknuli Jurica Spahija (15 koševa) i Jere Macura (13 koševa, 9 skokova). Spahija je na terenu proveo samo 17 minuta s obzirom da je početkom drugog poluvremena krivo doskočio te je iskrenuo gležanj i više se nije vraćao u igru.