DONA - CIBONA VIP 82:77 (17:25, 41:49, 64:63)
Suci: Muhvić (Karlovac) i Radović (Dubrovnik)

DONA: Novosel 18 (5/10), Gnjidić 17 (6/13), Antić 17 (6/15), Maloča 10 (3/9), Samac 3 (1/3) , Samardžić, Bošnjak, Prskalo 10 (3/9), Papić, Barač, Čuljak, Novak 7 (3/6).

CIBONA VIP: Longin, Kus 3 (1/2), Sesar 8 (3/11), Planinić, Prkačin 7 (3/7), Lee, Giriček 18 (8/17), Skelin 23 (8/10), Awojobi 2 (1/6), Mamić 5 (1/2), Nicević 2 (1/1), Džidžić 4 (2/3).

Postotak šuta: Dona 27/65 (42%), Cibona VIP 29/65 (45%)
Skokovi: Dona 29 (18+11), Cibona VIP 42 (26+16)
Asistencije: Dona 12, Cibona VIP 9
Osvojene lopte: Dona 14, Cibona VIP 9
Izgubljene lopte: Dona 10, Cibona VIP 16
Blokade: Dona -, Cibona VIP 2

Košarkaši Done u 12. su kolu A-1 lige košarkaša po drugi puta ove sezone pobijedili Cibonu VIP. Vrlo zanimljiva i napeta utakmica u domu Dražena Petrovića odlučena je u trećoj četvrtini kada su košarkaši iz Dubrave desetak poena zaostatka pretvorili u +1 (64:63) na kraju treće četvrtine. Stanje unutar "cibosa" nakon ovoga poraza vrlo je loše, a trener Cibone Neven Spahija ovu je utakmicu opisao riječima - "šok, a ne iznenađenje!", te najavio da će vodstvu kluba ponuditi ostavku iz čisto moralnih razloga.

Boris Gnjidić ubacio 17 poena za pobjedu Done (Snimio: Dražen Patarčić)

Na početku utakmice niti jedna se momčad nije previše rezultatski odvojila, no već pred kraj prve i u drugoj dionici "cibosi" su lagano počeli stvarati značajniju razliku, dok su košarkaši Done u tim trenucima imali dosta problema sa šutom, ali i napadačkim skokovima ciboninih centara. U tim napadačkim skokovima posebno se istaknuo Mate Skelin sa 21 skokom od čega 11 u napadu.

Cibona je u drugoj četvrtini razliku održavala na oko deset poena, a u pojedinim trenucima čak i preko deset poena razlike, te u tim trenucima držala sve konce utakmice. Na odmor se otišlo sa ciboninih +8 (41:49).

I tada dolazi i treća četvrtina u kojoj se utakmica prelomila na stranu Done. Košarkaši Cibone počeli su raditi neke pogreške i psihološki su pali, igrači Done to su koristili, probudio se "uspavani" Boris Gnjidić i epilog svega toga je 64:63 za Donu na kraju treće dionice.

Na početku posljednje četvrtine Dona je svoju prednost povečala na 4-6 poena prednosti i košarkaši Cibone VIP počeli su gubiti živce što je rezultiralo sa tri tehničke pogreške. Najnervozniji je bio Josip Sesar koji je dvije i pol minute prije kraja zaradio isključenje nakon što je prigovorio sucu Muhviću.

Gnjidić je zatim ubacio dva slobodna bacanja i Dona je dvije minute prije kraja utakmice vodila 79:70, no šest brzih uzastopnih koševa Gordana Giričeka ponovno je utakmicu dovelo u "nemirne vode". "Cibosi" su čak imali i šansu za produžetke, no dva pokušaja za tricu Lee-a ostala su na obruču i Dona je upisala desetu prvenstvenu pobjedu koja je zajedno sa Zadrom ostavlja na vrhu tablice A-1 lige.

U redovima Done najzaslužniji za pobjedu bio je trojac - Novosel - Gnjidić - Antić. Krešimir Novoesl ubacio je 18 poena (3 trice) uz 4 skoka, te ostvario 2 asistencije i 5 osvojenih lopti, Boris Gnjidić je postigao 17 poena uz 4 skoka, 3 asistencije i 2 osvojene lopte, dok je Zoran Antić ubacio također 17 poena (3 trice) uz 4 skoka i 5 asistencija.

Kod "cibosa" odlično je odigrao Mate Skelin sa "double-double" učinkom (23 poena i 21 skok), te Gordan Giriček sa 18 poena, no nitko od ostalih nije ubacio preko deset. Sesar je dodao 8, te Prkačin 7 poena.