Kvarner - Svjetlost Brod: Kvarner prepustio dno

Branimir Korać • utorak, 15.05.2007.

Košarkaši Kvarner NR-a u derbiju začelja nadigrali su na svom parketu Svjetlost Brod. U susretu momčadi koje su dosad ostvarili najmanje pobjeda u Ligi za prvaka, Riječani su pokazali više i na kraju došli do druge pobjede u Ligi za prvaka...

Klasični derbi začelja, susret dvije momčadi koje su u dosadašnjem dijelu sezone Lige za prvaka najmanje pokazale, pripao je domaćinu Kvarner Novom Resortu. Kvarner je uspio doći do pobjede 98:93 što mu je tek druga pobjeda u Ligi za prvaka ove sezone. S druge strane Brođani ostaju na dnu s tek jednom pobjedom.

Prvo poluvrijeme proteklo je u posve izjednačenoj igri, a prednost na poluvremenu ipak je bila na strani gostiju koji su vodili s minimalnih 49:48. Nakon povratka iz svlačionica, Kvarner je malo "stisnuo" u obrani, odvojio se na desetak poena i uoči posljednje četvrtine imao prednost od plus osam. Brođani su se pokušali rezultatski vratiti i napraviti preokret u završnici, ali domaćin je imao snage zadržati prednost.

Kod Kvarnera najbolji su bili David Grbešić s 20 poena, sedam skokova i pet osvojenih lopti te Petar Maleš s 18 poena. Kod gostiju iz Slavonskog Broda Ljubo Šamadan ubacio je 23 poena uz šest skokova dok je Kristijan Preglej ubacio 22 poena.