Cedevita - Split: Pošten oproštaj domaćina

Bruno Blumenschein • srijeda, 23.05.2007.

Najave o punom angažmanu košarkaša Cedevite dokazale su se i tijekom 45 minuta košarke, u kojima su Splićani imali kontrolu u prvom poluvremenu, a Cedevita se vratila u nastavku i nakon produžetaka slavila sa 92:85...

Moguća sumnja u rezultat susreta Cibone i Zagreb za Splićane je nestala već u dvorani Sutinska vrela, gdje su žuti došli po bodove vrijedne trećeg mjesta i NLB lige. Ipak, nakon 45 minuta košarke, 15 ispucanih trica Larryja Ayusa i brojnih pogrešaka, Cedevita je zaključila ovu sezonu s pobjedom od 92:85.

Dobro otvaranje gostiju donijelo im je početno vodstvo od 19:15. Izjednačenu igru su prekinuli serijom 7:0 za odlazak na osjetnijih 42:35, a s istog odstojanja se krenulo i u drugih 20 minuta (44:37). Iz svlačionice košarkaši Cedevite izlaze puno odlučnije i vrlo brzo preokreću rezultat u svoju korist. Kad su poveli sa 66:61 činilo se kako bi mogli i prelomiti susret, ali posljednja četvrtina vraća Splićane u igru.

Slika 1 od 2.

U posljednje četiri minute se igralo koš na koš čime se došlo do 77:77, minutu i 20 sekundu prije kraja, nakon čega obje momčadi uspijevaju promašiti napade i susret odlazi u dodatnih pet minuta. Nije dugo trebalo domaćim košarkašima da se odvoje na pet koševa razlike i dovrše susret s konačnih 92:85.

Dobru formu iz nekoliko posljednjih nastupa je nastavio Franko Filipović s 18 ubačenih poena i šest uhvaćenih skokova, a s istim brojem poena je završio drugi centar Cedevite, Mate Miliša. Razigravač domaćih Damir Milačić je uz 13 poena dodao i šest asistencija, dok je dvoznamenkasti strijelac bio Mario Dundović sa 12 poena.

U redovima Splićana, koji za plasman u NLB ligu treba osvajanje naslova prvaka, najbolji strijelac je bio Ayuso s 30 poena (4/15 šut za tri poena), a 17 poena, pet skokova i dvije blokade je dodao Hrvoje Perić. Ovim porazom Split je zauzeo četvrto mjesto i u već u subotu će igrati protiv Cibone u prvoj utakmici polufinala.