Gripe traže snagu, Zagreb rješenje za Zadar

Bruno Blumenschein • ponedjeljak, 28.05.2007.

Očekivani završeci prvih utakmica polufinala malo su utišali nadanja Splita i Zagreba, ali uz prijenos UŽIVO na Sportnet.hr, obje momčadi će tražiti izjednačujuće pobjede na domaćin parketima. Dok Split nade polaže u ostatak energije Larryja Ayusa i pomoć nekoga s klupe, Zagrebu treba što više minuta Josipa Sesara...

Split je u Draženovom domu prijetio nešto manje od 20-tak minuta, Zagreb skoro cijelu utakmicu, ali su na kraju ipak Cibona i Zadar došli do prednosti u polufinalnim serijama. Za žute je sve išlo po najboljem scenariju dok su igrali kontrolirani napad uz razigravanje cijele momčadi, ali kada je količina energije motora momčadi, Ayusa i Barkleyja, pala, Cibona je uzvratila visokim tempom i nije se više okretala.

Zato će treneru Slobodanu Subotiću glavni zadatak biti što manja potrošnja prve petorke jer je vidljiv pad u igri nakon što, u probleme s osobnima ili energičnu potrošnju, uđu Ayuso, Barkley, Stipanović, Perić i Kedžo. S druge strane, Cibona nije oduševila, a kapetan Davor Kus tvrdi kako je svlačionica čula kritike trenera Dražena Anzulovića.

Ako uz očekivani doprinos Kusa, Warrena i Wrighta, ponovno dođe i netko iz drugog plana, mogli bi vukovi slaviti prolaz u finale već na Gripama. Koji strateg će izvući više iz svoje momčadi pokazat će 40 (ili više) minuta utakmice koja počinje u 20 sati, a rezultat možete pratiti na Sportnet.hr.

Prije prvog podbacivanja na Gripama već bi se trebao znati rezultat druge utakmice između Zagreba i Zadra (17:45, HTV 2). Zagreb je u Jazinama pokazao kako ima neugodan napad predvođen Dwayneom Broylesom, ali se itekako osjetila ozljeda zadnje lože Josipa Sesara, zbog čega je Zagreb ostao na samo jednom pravom šuteru.

Tu činjenicu će pokušati iskoristiti Zadar, koji u vanjskoj liniji, osim Carla Englisha, ima niz raspoloženih igrača, dok je glavni problem trenera Ace Petrovića nešto lošija obrambena forma i zatvaranje skoka. Ukoliko iskusni Gordan Zadravec i Ante Tomić, uz pomoć Denisa Vrsaljka, uspiju nadskakati Gečevskog, Lalića i Franu Čolka, vrlo lagano bi se mogao prekinuti zadarski niz od šest pobjeda nad mravima. I rezultat ovog susreta ćete moći pratiti na Sportnet.hr.