San Lorenzo prvak Argentine

Maja Giljanović • ponedjeljak, 11.06.2007.

Kolo prije kraja trinaesterostruki prvak San Lorenzo stigao je do nove titule teško izborenim trijumfom (4:2) nad Arsenalom, pa se pobjeda Boce (1:0) pokazala nedostatnom za produženje neizvjesnosti do samog finiša prvenstva...

Jedanaestoplasirana momčad jesenske Aperture je Clausuru (igra se od veljače do lipnja) osvojila s trenutna četiri boda prednosti nad gradskim rivalima i ljutim protivnicima iz 1931. proglašenih "cinco grandes" (najvećih klubova Argentine među kojima su još i River Plate, Racing te Independiente).

San Lorenzo je rasprodanom El Nuevo Gasometru osigurao prvo slavlje nakon 2001. godine, kad su posljednji put slavili pod vodstvom tadašnjeg trenera Čileanca Manuala Pellegrinija. Ovogodišnji je, pak, strateg Ramon Diaz odlično posložio momčad te iskoristio Bocinu zaokupiranost Copa Libertadoresom.

Boca je, pak, svoj dio posla odradila minimalno pobijedivši Belgrano, a na Bomboneru je istrčala praktički rezervna jedanaestorka dok je udarne snage Miguel Russo ostavio za srijedu i finale južnoameričke Lige prvaka protiv brazilskog Gremija. Boca će se prvim Kupom Osloboditelja od 2003. godine (šestim ukupno) pokušati utješiti za propuštenu obranu prošlogodišnjeg naslova prvaka Clausure, te ovogodišnje drugo mjesto Aperture iza prvaka Estudiantesa.

U Argentini, inače, zabave nikad ne izostaje pa je susret Rivera i Nuevo Chicaga okončan s dvadesetak minuta zakašnjenja nakon što je sudac u posljednjoj minuti nadoknade domaćinima (koji love poziciju za Copu sljedeće sezone) dosudio jedanaesterac. Prvotno je, naime, pokazao na slobodan udarac da bi promijenio odluku te razjario goste; uslijedila je opća tučnjava, a na koncu je Riveru Paulo Ferrari iz ponovljenog pokušaja spasio zlata vrijedan bod.