Uvjerljivi Peru, Bolivija iznenadila

Kristian Hohnjec • srijeda, 27.06.2007.

Noćas su odigrani prvi susreti 42. izdanja Copa Americe, na otvaranju vrlo uvjerljiva ekipa Perua razbila je nezainteresirane nogometaše Urugvaja. U drugom susretu, domaćini su dvaput vodili, međutim Bolivija je na kraju izvukla bod...

Claudio Pizarro dobro je ubacio u 27. minuti, a spretan realizator glavom biva Miguel Vilalta. Desetak minuta kasnije, Jose Paolo Guerrero se upisao u listu strijelaca, međutim njegov pogodak je poništen. Susret je oduševio malo kojeg od 23 tisuće gledatelja, koliko ih se skupilo u Meridi. Kada je rezervist, Juan Carlos Marino odlično pogodio na dodavanje Jeffersona Farfana u 68. minuti, utakmica je bila odlučena. Konačni rezultat 3:0 u korist Perua postavlja Guerrero, nakon prodora Mendoze dvije minute prije isteka regularnog dijela. Središnja figura susreta bio je Farfan, dok su Urugvajci bili hendikepirani neigranjem Alvara Recobe.

Glavni događaj dana, ipak je bio u San Cristobalu gdje je utakmici Venezuele i Bolivije nazočio i karizmatični predsjednik Hugo Chavez, uz neizbježnog Diega Armanda Maradonu. Na oduševljenje 40 tisuća gledatelja, Venezuela je povela golom Giancarla Maldonada sredinom prvog poluvremena, međutim u 38. minuti Bolivija izjednačuje preko Jaimea Morena. Ricardo Paez zabio je za 2:1 Venezuele u 56. minuti, a na izdisaju utakmice bod Boliviji donosi zgoditak Juana Carlosa Arcea. Završnica je bila kontroverzna, budući da su domaćini žestoko prosvjedovali kada je Jorge Vargas pao u kaznenom prostoru. Na kraju jedanaesterca nije bilo, baš kao niti novog pogotka. Završilo je podjelom bodova, 2:2.

Copa America, skupina A, 1. kolo, 26.07.2007.: Peru - Urugvaj 3:0, Venezuela - Bolivija 2:2