Tadić spasio Modre u posljednjim minutama

Dario Dodić, Vedran Attias • subota, 30.06.2007.

Nogometaši Dinama odigrali su prvu pripremnu utakmicu ciklusa priprema koji odrađuju u Austriji. U Kapfenbergu su Modri odigrali dvoboj s Rapidom iz Beča za koji su susret u napadu započeli Mario Bazina i Mate Bilić...

U idealnim uvjetima za igru, pred solidno popunjenim tribinama u austrijskom Kapfenbergu gdje je Dinamo na pripremama, Modri su odigrali neriješeno. Utakmica protiv Rapida iz Beča završila je 1:1.

Obje su momčadi ušle u utakmicu oprezno, a nakon prvih 10-ak minuta ispitivanja počele su i prve prigode. U 11. minuti zaprijetili su zeleni preko Hoffmanna. Rapidov igrač prebacio je vratara, no obrana je uspjela spriječiti i zakratko odgoditi vodstvo Rapida. Dvije minute poslije prve prijetnje stigao je pogodak. Thonhofer je povukao polukontru sa svoje polovice i nakon kratkog odigravanja s bivšim Dinamovcem Bazinom lijepim je udarcem svladao Dinamovog vratara za vodstvo Rapida. Nakon vodstva Rapid je i dalje nastavio pritiskati. Nakon još dvije prijetnje Bazine i kapetan Hiden je promašio prigodu. Dinamo u prvom dijelu nije ozbiljnije zaprijetio Rapidu, a neke poluprilike koje su uspjeli stvoriti Payer je bez većih problema zaustavio.

Vezane vijesti

Brazilac Fabiano, koji je ušao na početku drugog dijela, već u 48. minuti je zaprijetio modrima. Nakon toga Dinamo je preuzeo igru. U 55. minuti Modrić je zaprijetio udarcem kojeg je Payer zaustavio. U 67. minuti opet je Modrić opasan. Ovaj put Payer je savladan, ali se vratnica ispriječila izjednačenju. U 78. minuti bolja igra Modrih konačno je donijela pogodak. Nakon ubacivanja Tadić je rutinski zatresao mrežu glavom ne ostavivši pritom nikakve šanse Payeru. Do kraja utakmice vidjeli smo borbenu i dobru utakmicu kakva je i cijela bila, ali većih prigoda nije bilo.

Dinamo - Rapid 1:1 (0:1)

Dinamo: Turina, Čale (od 65. Carlos), Ćorluka (od 74. Mikić), Pokrivač (od 46. Etto), Modrić (od 65. Tomić), Sammir (od 46. Guela), Vukojević (od 80. Buljat), Schildenfeld, Eduardo (od 74. Jertec), Šokota (od 46. Tadić), Drpić.

Rapid: Payer, Hiden, Patocka, Heikkinen, Bilić, Bazina, Hoffman, Sana, Bošković, Kormaz.

1Rijeka 815:1+1418
2Hajduk 812:5+718
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 86:4+212