Dinamo uvjerljivo slavio pred punim tribinama

Vedran Attias • subota, 07.07.2007.

Dinamo je zagrebačku premijeru odradio na najbolji mogući način. Na potpuno popunjenim tribinama pomoćnog igrališta Hitrec - Kacijan, Dinamo je odličnom igrom i dobrom realizacijom pobjedio HIT Goricu 3:0...

Početne minute protekle su u ispitivanju snaga, Dinamo je imao terensku nadmoć, ali bez prigoda. U 19. minuti smo vidjeli prvu opasnost po vrata gostiju kada je Vukojević dobrim udarcem s 20 metara ugrozio vratara Simčića. U 26. minuti povratnik u momčad nakon osam mjeseci Etto prošao je po desnom boku, ali i malo previsokim centaršutom prebacio Tadića u sredini.

U 28. minuti Dinamo je poveo. Danas odlični Čale povukao je kontru i dodao loptu novom pojačanju modrih Gueli koji je driblingom prošao svog čuvara i jakim prizemnim udarcem u prvi kut probio Simčića. U 30. minuti novi Dinamov vratar Koch izmamio je pljesak publike kada su on i Schildenfeld išli na loptu, a Koch zagrmio: "Moja!" Minutu poslije opet je Čale dobro prošao i vratio povratnu loptu za Modrića čiji udarac vratar brani.

Prilike se redaju gotovo svake minute, pa tako već u idućoj Dinamo zabija za 2:0. Tadić se lijepo okrenuo i izbacio Modrića koji rutinski rješava situaciju jedan na jedan prebacivši slovenskog vratara. Na samom kraju poluvremena Schildenfeld je izgubio jedan duel s Ostrecom koji je imao sjajnu priliku, ali je Koch izvrsno reagirao i izbacio loptu u udarac iz kuta.

U drugo poluvrijeme Dinamo je ušao s Tomićem, Mikićem i Jertecom koji su ušli umjesto Guele, Modrića i Pokrivača. Na samom početku, već u 49. minuti Tadić odlično prolazi i dodaje loptu do Čale koji prekrasnim lobom matira bezrazložno istrčalog Simčića. Četiri minute kasnije Jertec je dobro pucao nakon akcije s Mikićem.

U 60. minuti odlična akcija u kojoj su sudjelovali Mikić, Vukojević i Etto koju je Vukojević završio udarcem. Već u sljedećoj minuti povratnik nakon dugo vremena Chago, koji je dobio veliki pljesak prilikom ulaska u igru, sjajnim je dodavanjem uposlio Sammira koji puca preko gola.

U 72. minuti čuli smo i najveći današnji pljesak, i to ne zbog nekog nogometnog poteza. Na pomoćnom terenu u Maksimiru pojavio se novi igrač Arsenala Eduardo Da Silva. U sljedećoj minuti Buljat, čiji je ulazak također popraćen velikim pljeskom, izvrsno je kombinirao s Ettom, ali bez završnice. Dvije minute kasnije svoj debi na golu Dinama u Zagrebu završio je Koch, a na vrata je stao mladi Kelava. Do kraja utakmice još smo vidjeli par pokušaja razigranog Jerteca i Chaga koji je pokazao kako će biti veliki dobitak za Dinamo. U zadnjoj minuti Mikić je zatresao mrežu nakon dodavanja Chaga, ali je sudac Mlinar opravdano poništio zgoditak zbog zaleđa.

Dinamo je sjajno najavio novu sezonu na premijeri u Zagrebu. Bez važnih igrača Drpića, Ćorluke i Šokote koji nisu bili u momčadi, modri su pokazali dobar nogomet i bez problema pobjedili Slovence. Treneru Ivankoviću ostaje nada kako će Dinamo i jedne druge Slovence također pobijediti i tako dobro otvoriti novu sezonu.

Dinamo je nastupio u sastavu: Koch (od 77. Kelava), Čale, Pokrivač (od 46. Jertec), Etto (od 75. Buljat), Modrić (od 46. Tomić), Tadić, Sammir (od 65 Chago), Guela (od 46. Mikić), Vukojević (od 85. Kovačević), Schildenfeld

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541