Furia izbacila Brazil

Kristian Hohnjec • četvrtak, 12.07.2007.

Početak "nokaut" faze na U-20 Svjetskom prvenstvu donio je mnogo uzbuđenja. Brazil je uspio prokockati vodstvo 2:0, te neće vidjeti četvrtzavršnicu, Amerikanci su u dramatičnoj utakmici prošli Urugvaj, a prednost od 2:0 nije bila dovoljna niti za Japance...

Brazil je poveo u 39. minuti golom Leandra Lime, a dvije minute kasnije već je 2:0, strijelac je Alexandre Pato, igrač kojeg je Kaka preporučio Berlusconiju. Španjolci su se već do poluvremena uspjeli vratiti u igru pogotkom stopera Gerarda Piquea u 43. minuti. Isti rezultat stajao je na semaforu sve do 84. minute kada Javi Garcia donosi produžetak Furiji. U dodatnih nastavku Španjolci su se pokazali izdržljivijima, te je Alberto Bueno pogodio za 3:2 u 102. minuti, a u završnim sekundama susreta Adrian Lopez samo je estetski uljepšao slavlje Španjolske golom za 4:2.

Amerikanci su u 73. minuti gubili nakon što je Luis Suarez pogodio za Urugvaj, međutim uporni Danny Szetela uzrokovao je autogol Mathiasa Cardaccia koji je osigurao produžetke tri minute prije isteka regularnog dijela. U nastavku se u junaka pretvorio Michael Bradley, koji je iz blizine poentirao za pobjedu SAD-a nakon što je iz kuta ubacio Freddy Adu, igrala se 107. minuta. Japan je protiv Čeha vodio 2:0 sve do 74. minute, tada bizarna situacija, budući da je kolumbijski sudac u samo tri minute dosudio dva kaznena udarca za Češku, koja je na kraju prošla nakon sretnih im jedanaesteraca. Nešto lakše od ostalih ulazak među osam osigurala je Austrija, no i oni su trebali kasni pogodak Erwina Hoffera da slome otpor čvrste Gambije.