Bomba Di Marie osigurala finale

Kristian Hohnjec • petak, 20.07.2007.

Argentina je očekivano slomila otpor svojih južnoameričkih rivala, Čileanaca u polufinalu U-20 Svjetskog prvenstva, te se tako plasirala u finale. Tamo ih čekaju stari znanci Česi s kojima su Argentinci odigrali bez pogodaka na otvaranju turnira....

Gaučosi su iskoristili prvu pravu priliku za vodstvo, a gol je zabio Angel Di Maria, i to kakav. Argentinski napadač iz "prve" je dugu loptu upućenu od Evera Banege iz sredine terena volejom, od vratnice, zakucao u gol. Bilo je to 1:0 u 15. minuti, a samo 180 sekundi kasnije veliku glupost čini Gary Medel. Nakon što je dobio jedan duel, Medel je pokušao loptom napucati Gabriela Mercada, a iako ga nije pogodio onom silinom kojom je planirao Wolfgang Stark poslao ga je na zasluženo tuširanje.

Oslabljeni Čileanci umalo su izjednačili sredinom prvog dijela, kada je vratar Argentine Sergio Romero bio veoma neoprezan. Gerardo Cortes uočio je da se Romero nalazi daleko od svog gola, te ga je sjajnim lobom uspio prebaciti sa sredine igrališta, nažalost lopta je ipak završila koji decimetar pored lijeve vratnice pa smo ostali prikraćeni za spektakularan pogodak. Konačnu potvrdu ulaska u finale igrača Huga Tocallija donijela je 65. minuta. S boka je ubacio Maximiliano Moralez, a njegov suigrač iz Racinga Claudio Yacob realizirao je idealno serviranu priliku. Do kraja susreta nervozni Čileanci uspjeli su zaraditi još jedan crveni karton, drugi žuti dobio je Dagoberto Curmillia. U posljednjim sekundama utakmice Moralez je iz blizine zabio i treći gol za Argentinu, prethodio je prodor Sergija Aguera.

U-20 Svjetsko prvenstvo, Kanada, polufinale: Argentina - Čile 3:0.