Monika Babok srebrna juniorka Europe

Maja Giljanović • ponedjeljak, 23.07.2007.

Monika Babok osvojila je drugo mjesto i srebrno odličje na 34. Europskom juniorskom prvenstvu koje se od 18. do 22. održavalo u belgijskom Antwerpenu...

16-godišnja je Siščanka kvalifikacije 50 metara delfin odradila za 28.27 da bi se u polufinalnoj utrci spustila na 27.65. Posljednjeg je dana, pak, prvenstva, u finalu s vremenom 27.48 za devet stotinki nadmašila Francuskinju Melanie Henique na trećem mjestu dok je neprikosnovena na prvom pobjegla Mađarica Beatrix Bordaš (27.19).

Babok je inače imala gust (i uspješan) raspored: polufinala je izborila na 50 i 100 slobodno na kojima je s vremenima 26.92 odnosno 58.63 osvojila 12. i 16. mjesto.

Polufinala su također izborile na 100 leđno Daniela Pavlin, 15. s 1:06.17 i Ivana Pijanović 50 delfin isplivavši s 12. vremenom 31.00.

U muškoj je konkurenciji najbolji plasman dohvatio Luka Leskur iz splitskog Jadrana. 18-godišnjak je izborio finale na 50 leđno nakon kvalifikacija odrađenih za 26.99 te polufinala pet stotinki brže. Na koncu se spustio još tri stotinke i s vremenom 26.91 osvojio šesto mjesto. Europsko je zlato inače otišlo u Poljsku Adamu Maczewskom (26.30).

Na dvostruko dužih 100 metara leđno, Leskur se plasirao među posljednjih 16 i s 58.64 osvojio 14. mjesto. Polufinale je izborio i Boris Lončarić i s isplivanih 25.28 na 50 delfin osvojio 12. mjesto.