Duje najbliži medalji

Hrvoje Vuković • subota, 04.08.2007.

Drugog dana neslužbenog Europskog prvenstva u plivanju što se održava u Parizu, Hrvatska se nije domogla niti jednog odličja, no zato smo imali svoje predstavnike u tri finalne utrke...

Duje Draganja, koji je danas nastupio čak četiri puta, osvojio je peto mjesto na 50m slobodno s rezultatom 22.39 te su mu samo četiri stotinke nedostajale za A olimpijsku normu. Aleksej Puninski također je nastupio u istoj disciplini no njegovih 22.85 bilo je dostatno tek za 12. mjesto. Pobijedio je Šveđanin Stefan Nystrand s 21.93, drugi je bio Francuz David Maitre, a treći Rus Andrej Kapralov.

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović zauzela je osmo mjesto u finalnoj utrci na 50m leptir s rezultatom 27.72, zaostavši za pobjednicom Šveđankom Therese Alshammar dvije sekunde i 12 stotinki. Druga pozicija pripala je Izraelki Gostomelsky, a treća je bila Ruskinja Sutjagina.

Marko Strahija, Vanja Rogulj, Duje Draganja i Aleksej Puninski nastupili su i u štafeti 4x100 mješovito te s rezultatom 3:41.61 zaostali samo 14 stotinki za hrvatskim rekordom, osvojivši ujedno šesto mjesto. Slavili su Rusi (Vjačanin, Komornikov, Skortsov, Lagunov) s vremenom 3:38.01, drugi su Ukrajinci (Protsenko, Borysik, Pron, Yegoshin) s 3:39.55, a treći Španjolci (Wildeboer Faber, Iradier, Munoz Perez, Lorente Ginesta) s 3:39.82.