CIBONA VIP - AEK Atena 72:81 (19:14, 35:37, 55:58)
Suci: Mitjana (Španjolska) , Reatto (Italija) i Dervišević (BiH)

CIBONA VIP: Kus, Sesar 13 (4/12), Planinić (0/1), Prkačin (0/2), Lee 18 (5/11), Giriček 14 (6/18), Skelin 12 (5/5), Awojobi 13 (5/8), Mamić 2 (1/3), Nicević.

AEK: Stefanov 7 (2/5), Hansell 4 (2/3), Kiklias 6 (2/4), Hammink 8 (3/5), Chadzis 11 (4/6), Kutluay 23 (7/12), Dikoudis 4 (2/6), Misiakos, Muursepp 12 (4/13), Betts 6 (3/6).

Postotak šuta: Cibona VIP 26/60 (43%), AEK 29/60 (48%)
Skokovi: Cibona VIP 33 (24+9), AEK 29 (21+8)
Osvojene lopte: Cibona VIP 10, AEK 13
Izgubljene lopte: Cibona VIP 16, AEK 12
Blokade: Cibona VIP 5, AEK -

Josip Sesar nije odigrao na svojoj razini (Snimio: Dražen Patarčić)

Cibona VIP u 9. je kolu Eurolige poražena od atenskog AEK-a što je "cibosima" četvrti uzastopni poraz u Euroligi. U prvom dijelu utakmice Cibona se odlično nosila sa jakim AEK-om, no nakon odmora Grci su pokazali tko je ovdje kvalitetnija momčad i ostvarili sedmu pobjedu u Euroligi.

Početak utakmice bio je rezultatski i igrački izjednačen sve dok Cibonini stranci nisu uzeli stvar u svoje ruke. Prvo je Awojobi na veliko oduševljenje publike zakucao za 17:14, da bi Lee košem za 19:14 donio Ciboni prvu veću prednost s kojom je i završila prva četvrtina.

U drugoj četvrtini Lee i Awojobi nastavili su započeto u prvoj dionici - povečavati prednost Cibone, pa je tako u 14. minuti na semaforu svijetlila najveća prednost "cibosa" - 11 poena prednosti (28:17). Ipak tu prednost nisu dugo zadržali jer se probudio do tada potpuno neprimjetni Ibrahim Kutluay i rezultat toga je serija AEK-a 11:0 za izjednačenje 28:28 u 16. minuti. U tima trenucima "cibosi" stvarno nisu imali sreće jer im je par lopti doslovno "iscurilo" iz koša. Do kraja poluvremena "cibosi" su uspostavili ravnotežu, no na odmor se otišli sa +2 Grka - 35:37.

Početak treće četvrtine pripao je "cibosima" koji su u tom dijelu igre posljednji puta imali prednost. U 27. minuti AEK je izjednačio, da bi već u 29. vodili sa 52:58. Do kraja treće dionice Cibona smanjuje na 55:58. U posljednjoj četvrtini neizvjesnost oko pobjednika trajala je do 37. minute kada Grci odlaze na +6 - 64:70 i od tada je pobjednik praktički bi poznat, te je do kraj prednost atenske momčadi i povećana na krajnjih +9 - 72:81.

Sa 2-17 šutom za tricu ne može se do pobjede (Snimio: Dražen Patarčić)

Najbolji pojedinac utakmice svakako je Ibrahim Kutluay koje je ubacio 23 poena uz 4 skoka i 6 osvojenih lopti, dok su vrlo zapažno odigrali Martin Muursepp (12) i Nikos Chadzis (11). Kod Cibone najbolji su bili Arthur Lee sa 18 poena, te Tunji Awojobi sa 13 poena, dok je opet zadovoljio Mate Skelin koji je ubacio 12 poena uz 11 skokova. Gordan Giriček je ubacio 14, a Josip Sesar 13 poena, no njih dvojica zajedno su šutirali 10-30, što je ipak malo previše ispucanih lopti.

Ova utakmica pokazala je kako će "cibosima" za izlazak iz krize vjerojatno trebati ipak malo više vremena. Cibona nije pružila lošu partiju i evidentno je da je napravljen veliki napredak u samom pristupu i odnosu prema igri od utakmice sa Donom, no ipak bez "pravih" i šuterski raspoloženih Gričeka i Sesara, oslonaca igre Cibone VIP, te sa 2-17 šutom za tricu, teško se može pobijediti jedna kvalitetna momčad kao što je AEK.

Neven Spahija, trener Cibone VIP: "Bila je ovo jedna dobra utakmica koju smo mi upropastili sa šutom i to baš moji najbolji šuteri. Vjerojatno je da su oni upali u psihičku krizu, a treba proći određeno vrijeme da oni izađu iz toga. Što prije oni budu izašli iz krize momčad će igrati bolje jer su oni jedan od oslonaca momčadi. Još bih htio naglasiti da jedan dio publike vrijeđa moje igrače što mene jako boli, i zato molim sve navijače za strpljenje.

Dušan Ivković, trener AEK-a: "Ova je utakmica bila bez većeg natjecateljskog značenja za nas jer ćemo mi odlučujuću utakmicu za drugo mjesto igrati u sljedećem kolu. U utakmici je bio prisutan veliki ritam i borbenost, no bez prevelike kvalitete. Mislim da smo imali bolju kontrolu igre i da smo zasluženo pobijedili."