Prva pobjeda Boce

Maja Giljanović • ponedjeljak, 20.08.2007.

Južnoamerički prvak Boca Juniors u trećem je kolu argentinske Aperture napokon upisao prvi prvenstveni trobod dok je u derbiju kola San Lorenzo zakinut za pobjedu protiv Rivera nakon kontroverzno dosuđenog jedanaesterca...

Boca je na svojoj Bomboneri s minimalnih 1:0 pobijedila novog prvoligaša San Martin iz San Juana pogotkom Pabla Ledesme u 21. minuti i čini se pregorila razočaranje nakon definitivnog odlaska Riquelmea, a River Plate je u svojoj prvoj utakmici nove sezone profitirao dosuđenim kaznenim udarcem nakon nepostojećeg prekršaja u šesnaestercu San Lorenza.

Branitelja prošle godine osvojenog naslova prvaka je u vodstvo u 22. minuti doveo Silvera glavom nakon slobodnog udarca da bi u 57. minuti nekadašnji reprezentativac Ariel Ortega poravnao za konačnih 1:1. River je inače utakmicu prvog kola odgodio umoran nakon povratka s azijske turneje dok je prošli tjedan protiv Newell´sa sud naredio prisilnu stanku nakon smrtonosne pucnjave među navijačima kluba (u bolnici je, naime, od posljedica ranjavanja preminuo vođa Los Barrachos del Tablona).

Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti poraz Estudiantesa kod Newell´s Old Boysa pogotkom Steinerta u 81. minuti (Simeoneova je momčad igrala bez prve violine Juan Sebastian Verona) te pobjedu Independientea nad Rosario Centralom. Jedan pogodak Germana Denisa, četvrti ovosezonski, pokazao se dovoljnim za učvršćivanje prve pozicije na tablici s maksimalnih devet osvojenih bodova.