Dinamo slavio u Sigetu

Zoran Zdelar, Vedran Attias • utorak, 21.08.2007.

Dinamo se u Sigetu sastao u prijateljskoj utakmici s Hrvatskim dragovoljcem kako bi obilježili obljetnicu smrti Stjepana Spajića. Modri su na teren izveli najjaču moguću postavu bez reprezentativaca i slavili rezultatom 3:1 pred 1.500 gledatelja...

Kako bi se na dostojan način obilježila 3. godišnjica smrti legendarnog Stjepana Spajića, prvog predsjednika Hrvatskog dragovoljca, Dinamo je u Sigetu odigrao prijateljsku utakmicu s hrvatskim drugoligašem.

Utakmica nije počela Dinamovim pritiskom kao što se moglo očekivati. Prvih 10 minuta osim borbe na sredini terena nije se događalo ništa. U 12. minuti Guela prvi put prijeti jakim udarcem koji prolazi pored gola. U 14. minuti nakon prekršaja Schildenfelda, iz slobodnog udarca s 25 metara opasno je zaprijetio Križanović, ali lopta je prošla tik uz lijevu vratnicu vrata mladoga Kelave. U 15. minuti danas dobar Jertec lijepo je uposlio Vugrinca koji loše puca s vrha šesnaesterca.

Dinamo je stisnuo Dragovoljac na njihovu polovicu i imaju konstantno loptu u svojem posjedu. U 22. minuti Pokrivač je dodao Sammiru koji puca po sredini vrata odličnog vratara Vidakovića. U 23. minuti za vrijeme kada je Dinamo pritiskao Dragovoljac, dogodila se i najveća šansa za domaćine u prvom dijelu. Schildenfeld je krivo procijenio jednu ispucanu loptu, a Kelava je istrčao "u prazno". Mujdža se nije najbolje snašao. Prebacio je istrčalog Kelavu, ali umjesto u prazan gol lopta je otišla u gol aut.

U 32. minuti Pokrivač je lijepo odigrao za Jerteca na lijevoj strani u šesnaestercu. Jertec je prekrasnim i rijetko viđenim driblingom prošao svog čuvara i zakucao loptu lijevom nogom od prečke u gol. Zaista prekrasan potez Jerteca izmamio je pljesak cijelog stadiona. Već u 34. minuti Jertec je mogao i morao zabiti i drugi pogodak. Dinamo se brzo otvorio i dodavanjima Vrdoljaka, Vugrinca i Guele iz prve, Jertec je izbio sam pred Vidakovića koji sjajno brani zicera. U 36. minuti po desnoj strani obrane Dinama prošao je Lišnić, ali Kelava dobro reagira.

U 42. minuti kapetan Dragovoljca Maras neoprezan je i Guela mu krade loptu. Lijepo je uposlio Jerteca koji ubacuje u sredinu za Vugrinca koji je skroz sam, ali i njegov udarac brani sjajni Vidaković. U 44. minuti Vugrinec je majstorskim potezom povećao Dinamovo vodstvo. Lažnjakom na rubu šesnaesterca prošao je svog čuvara, prošetao se kroz obranu Dragovoljca i rutinski zakucao loptu u donji desni kut.

U nastavak utakmice Dinamo je ušao s Mikićem i Buljatom, dok je kod Dragovoljca ušlo čak pet igrača (Luketić, Ćosić, Perak, Radojčić i Kantolić). U 51. minuti Mikić je prošao sve, čak i vratara Luketića i pao, a sudac Jurašić pokazao na - gol aut. Dvije minute poslije opet je Mikić u akciji kada šalje dobru povratnu za Jerteca čiji udarac opet Luketić brani. Pokrivačev udarac u 55. minuti je bio blokiran i odbio se pod samu gredu, ali Luketić još jednom paradom izbija u korner. U 58. minuti domaćini su tražili jedanaesterac. Ćosić je lijepo uposlio Radojčića koji u kontaktu s Kelavom pada, a sudac pokazuje na korner.

Ovo je bilo razdoblje kada je Dragovoljac imao terensku inicijativu i imali su par prilika. U 59. minuti Perak puca, a Kelava je siguran. Samo četiri minute kasnije opet je Radojčić prošao po strani i dobro pucao, ali Kelava je ponovno siguran. U 64. minuti Dragovoljac je smanjio. Bio je to slobodan udarac na 30 metara koji je Ćosić lijepo izveo točno na glavu Peraku koji je pobjegao svom čuvaru Schildenfeldu i zatresao mrežu. U 69. minuti je Vrdoljak presjekao jednu kontru Dragovoljca i sjajno povukao rekontru Modrih koju je završio Mikić udarcem kojeg Luketić brani.

U 70. minuti mladi Barbarić, koji je ušao i zauzeo mjesto u veznom redu, neoprezno je izgubio loptu na sredini od Radojčića koji lijepo centrira, a Chago spašava prazna vrata iza istrčalog Kelave. 75. minuta je donijela treći pogodak Modrima. Vrdoljak je lijepo dugom loptom našao Mikića koji prolazi svog čuvara i pada, a sudac pokazuje na bijelu točku. Jertec je sigurno izveo jedanaesterac i postavio konačnih 3:1. U 83. minuti vidjeli smo i zadnju priliku na utakmici kada je (i) danas nesigurni Schildenfeld napravio prekršaj na 20 metara točno po sredini gola. Perak je topovski pucao, a Kelava dodirnuo taman dovoljno kako bi lopta završila u gredi.

Hrvatski Dragovoljac: Vidaković (od 46. Luketić), Križanović (od 46. Kantolić), Nicolas (od 79. Dudu), Maras (od 46. Ćosić), Menzil (od 46. Radojčić), Grgić (od 79. Evardo), Golub (od 65. Tadić), Lišnić (od 46.Perak), Batarelo (od 60. Vidošević), Mujdža (od 70. Križić), Emmanuel (od 64. Bilen)

Dinamo Zagreb: Kelava, Čale (od 60. Barbarić), Vrdoljak, Schildenfeld, Etto (od 70. Pivarić), Chago, Pokrivač (od 79. Pazman), Sammir (od 46. Buljat), Jertec (od 87. Antolić), Guella (od 83. Bagarić), Vugrinec (od 46. Mikić)

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842