Lazio 2:2 Torino
Torino

Golijada za početak sezone, u Torinu pukla petarda

Ivana Spahija • subota, 25.08.2007.

Na olimpijskom stadionu u Rimu prvu ovosezonsku utakmicu Serie A odigrali su Lazio i Torino, koji su nakon uzbudljivih 90 minuta na kraju podijelili bodove. Nakon nekoliko preokreta susret je završen rezultatom 2:2, a domaćini su propustili priliku uzeti sva tri boda. U drugom susretu dana Juventus je na krilima Davida Trezegueta deklasirao Livorno...

Nakon prilično izjednačenog otvaranja, prvi su u vodstvo došli nogometaši Torina u 34. minuti susreta. Ballotta je odlično pronašao Rosinu koji je probio po lijevoj strani obrane domaćina i uputio neobranjiv udarac u mrežu Zaurija. Bio je to priličan šok za nogometaše Lazija koji do kraja prvog poluvremena nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti gostima, jedino je u 37. minuti Mutarelli propustio priliku izjednačiti rezultat. Njegov je mlaki završni udarac bez problema neutralizirao Sereni. U 45. minuti u šesnaestercu Torina pao je Pandev, ali je zbog toga samo zaradio žuti karton.

Otvaranje drugog dijela pripalo je domaćinima, u 53. minuti Pandev je odlično pronašao Nera koji je pogodio mrežu gostiju, ali je taj pogodak poništen zbog (sumnjivo) dosuđenog zaleđa. Ipak, pravda za Lazio je stigla samo tri minute kasnije. Pandev je s lakoćom po lijevoj strani prošao obranu gostiju i sa sredine šesnaesterca zatresao mrežu Serenija za 1:1. Taj je pogodak domaćinima dao krila pa je samo pet minuta kasnije došlo do preokreta. Lazio je poveo sa 2:1, a Tommaso Rocchi je iz blizine zatresao mrežu Torinesa.

Ni tu nije bio kraj pogocima u susretu. Slavlje Lazija trajalo je tek nešto više od pet minuta, nakon pogreške u obrani Lazija, Vailatti je ostao potpuno sam ispred gola domaćina i bez većih problema glavom svladao Zaurija za konačnih 2:2 i podjelu bodova na Olimpicu. Naš Saša Bjelanović odigrao je 59 minuta za Torino kada ga je zamijenio strijelac drugog pogotka za goste Vailatti.

U drugoj utakmici dana Juventus je nakon godinu dana prisilne pauze ponovno osjetio ljepotu pobjeđivanja u prvoj ligi. Na prepunom stadionu u Torinu Stara dama je sa pet pogodaka u mreži Amelije ispratila kući Livorno i barem na kratko zasjela na vrh tablice.

Nogometaši Juventusa odlično su otvorili susret, već u devetoj minuti Trezeguet je krenuo sam prema vratima gostiju, a branič Fillipini je skrenuo njegov udarac i spasio Livorno od rane propasti. U 16. minuti Criscito je poslao dobru loptu prema novopridošlom Andradeu, ali njegov udarac je završio u rukama Amelije. Juventus je došao do prednosti u 29. minuti susreta. Del Pierov udarac iz kuta je odlično pronašao Trezegueta, a Francuz je bio precizan i svladao Ameliju za vodstvo bianconera od 1:0. Gosti se nisu previše istaknuli u igri, nekoliko poluprilika imao je Loviso, ali bez uspjeha.

Drugo poluvrijeme također je pripalo domaćim igračima te se igra većinom odvijala u gostujućem šesnaestercu. Ipak, u 67. minuti dogodio se bljesak sa suprotne strane kada je Livorno imao priliku izjednačiti. Grandoni je dobro pronašao Rossinija koji je bio neprecizan i loptu poslao pokraj gola. Dvije minute nakon toga nesuđeni asistent Grandoni je u svom šesnaestercu srušio Iaquintu, a sudac je pokazao na bijelu točku odakle je sam Iaquinta bio precizan za vodstvo Juventusa od 2:0.

Igra se primirila sve do posljednjih pet minuta susreta kada su se raspucali domaćini. U 86. minuti susreta Iaquinta je sa ruba šesnaesterca nakon dodavanja Nedveda povisio rezultat na 3:0, a samo minutu nakon toga i Trezeguet se po drugi put upisao u strijelce i povećao vodstvo Juventusa na 4:0. Ako ste mislili da je tu kraj golovima, varate se. David Trezeguet je odlučio postati zvijezda ovog susreta, a to mu je i uspjelo pogotkom u 90. minuti susreta za okruglih 5:0 i sigurnu pobjedu Stare dame. Ne, ni tu nije gotovo. Niti minutu nakon Trezeguetovog trećeg pogotka, Loviso je postigao počasni pogodak za Livorno kada je semafor zastao pokazujući konačnih 5:1, rezultat koji pokazuje da se Juve doista misli vratiti na staze stare slave. Dario Knežević odigrao je cijelu utakmicu u dresu Livorna,a vratima Buffona je zaprijetio u 78. minuti susreta kada je njegov udarac glavom završio pokraj gola.

Ostali susreti ovog kola su na rasporedu sutra.

Serie A, prvo kolo: Lazio - Torino 2:2, Juventus - Livorno 5:1.