Empoli 0:2 Inter
Inter

Pobjeda vrijedna Zlatana

Ivana Spahija • subota, 01.09.2007.

Nakon kiksa u otvaranju sezone i remija protiv Udinesea, Inter se u drugom kolu Serie A sa gostovanja kod Empolija kući vraća sa sva tri osvojena boda. Utakmicu je praktički sam riješio Zlatan Ibrahimović svojim dvama pogocima na početku i na kraju susreta u kojem su domaćini propustili nekoliko vrlo izglednih prilika...

Inter je vratima domaćina zaprijetio već u petoj minuti. Ibrahimović je dobro pronašao Cesara čiji završni udarac nije bio najprecizniji te nije previše ugrozio mrežu Ballija. Dvije minute kasnije u prilici za pogodak našli su se i domaćini, nakon dobro izvedenog udarca iz kuta Marzoratti je glavom potražio vrata gostiju, ali nije bio precizan.

Nakon samo 14 minuta igre Inter je došao u vodstvo. Maicon je uputio dobru loptu prema vratima Empolija, a "završni sjaj" udario je Ibrahimović koji je s lakoćom svladao Ballija. U 35. minuti domaćini su ponovo zaprijetili vratima Intera, Giacomazzi je dobro proigrao za Antoninija koji je bio neprecizan i loptu poslao daleko iznad grede. Nekoliko minuta kasnije Suazo se našao u prilici povećati vodstvo Intera, ali je njegov udarac majstorski obranio Balli.

U otvaranju drugog dijela ponovno je zaprijetio Inter, u 47. minuti odličan udarac Suaza ponovo je zaustavio raspoloženi Balli. Deset minuta kasnije zaprijetio je Empoli preko Mora čiji je udarac sa preko 20 metara udaljenosti jedva obranio Toldo. Domaćini su konstantno opsjedali šesnaesterac crno - plavih, tako je u 68. minuti Pozzi glavom gađao mrežu gostiju, a Toldo je jedva obranio taj udarac.

Nakon silnih promašaja Empolija, pred sam kraj susreta Inter je povećao svoje vodstvo na 2:0. Figo je bio začetnik akcije koja je u 83. minuti rezultirala pogotkom u mreži Ballija. Portugalac je odlično pronašao Cesara koji je sa ruba šesnaesterca iz okreta loptu poslao do Ibrahimovića, a raspoloženi napadač gostiju nije propustio priliku po drugi put u susretu zatresti mrežu Empolija za konačnu pobjedu Intera, prvu ovosezonsku.

Serie A, drugo kolo: Empoli - Inter 0:2.