Triler na Sardiniji, Napoli za pet

Ivana Spahija • nedjelja, 02.09.2007.

Odigrano je sedam susreta drugog kola Serie A koji nisu ponudili previše iznenađenja, ali su zato bili pretrpani pogocima. Roma je kod kuće došla do sigurne pobjede nad Sienom, a Juventus se poprilično namučio na gostovanju u Cagliariju. Novopečeni prvoligaš Napoli je "počastio" Udinese sa pet pogodaka...

Roma je kod kuće dočekala Sienu koja je bila lak plijen za raspoložene domaćine te se tako gosti kući vraćaju sa tri pogotka u svojoj mreži. Domaćini su već u četvrtoj minuti imali vrlo izglednu priliku za pogodak. Totti je sa ruba šesnaesterca raspalio po lopti koja se našla na vrhu mreže gostiju. Vukovima nije trebalo dugo da povedu, u 17. minuti Aquilani je postigao odličan pogodak u mrežu Manningera. Loptu je udarcem sa ruba šesnaesterca zakucao pod gredu protivničke momčadi.

Siena je pokušala uzvratiti u 28. minuti, Maccarone je prošao Mexesa i poslao loptu prema vratima domaćina, ali je na mjestu bio Doni koji je obranio taj udarac. Tri minute nakon toga majstoriju u protivničkom šesnaestercu izveo je Taddei koji je petom loptu poslao prema vratima Siene. Nije bio precizan, ali je udarac bio vrlo atraktivan.

U otvaranju drugog dijela agresivnije su krenuli gosti koji su pokušavali doći do izjednačenja. U 48. minuti pokušaj Vergassole završio je iznad grede, a isti je igrač osam minuta kasnije uputio dobar udarac prema vratima Rome, ali je obranio Doni. Ipak, ni domaćini nisu mirovali. U 81. minuti Aquilani je dodao za Giulyja koji je bio precizan i donio Romi vodstvo od 2:0. Točku na i stavio je Totti u 89. minuti pogotkom za konačnih 3:0 i za sada stopostotni učinak Rome u prvenstvu.

Susret između Livorna i Palerma ponudio je najviše pogodaka danas, čak šest, a gosti sa Sicilije su u Livornu slavili pobjedu rezultatom 4:2. U desetoj minuti Miccoli je iz slobodnog udarca potražio mrežu domaćina, lopta je došla do Zaccarda čiji je udarac odbio vratar Livorna Di Lucia, ali je na mjestu bio Rinaudo koji je loptu poslao u mrežu za vodstvo Palerma od 1:0. U 23. minuti dosuđen je jedanaesterac za Palermo jer je u prostoru pao Miccoli koji je sa bijele točke bio precizan strijelac za vodstvo gostiju od 2:0.

Isti igrač je 15 minuta kasnije prednost Palerma povećao na 3:0 nakon asistencije Amaurija. Samo pet minuta nakon toga raspoloženi gosti su stigli i do četvrtog pogotka za kojeg je zaslužan Amauri, kojemu je ovo inače prvi pogodak nakon osam mjeseci "suše". Drugo poluvrijeme donijelo je nešto bolju igru domaćina koju su uspjeli okruniti pogotkom u 55. minuti kojega je postigao Rossini. Točno 20 minuta nakon toga Livorno je ponovno zatresao mrežu gostiju, ovaj put je Fontanu svladao Grandoni za konačnih 4:2 i pobjedu Palerma.

Novopečeni prvoligaš Napoli je gostovao u Udinama gdje je svladao Udinese rezultatom 5:0. Gosti su do pogotka došli u 16. minuti susreta. Lavezzi je dobro prošao domaćeg braniča Mesta i servirao dobru loptu Zalayeti koji nije imao težak posao svladati Chimentija za vodstvo Napolija. Četiri minute prije kraja prvog poluvremena Napoli je povećao vodstvo na 2:0, nakon izvedenog udarca iz kuta u skoku najviši je bio Domizzi koji je glavom poslao loptu u mrežu Udinesea.

U 65. minuti vodstvo Napolija povećalo se na 3:0. Gargano je poslao loptu do Lavezzija koji je prošao braniča Udinesea Sivoka i s lakoćom prohujao pokraj Chimentija. Pet minuta kasnije mreža domaćina se ponovno zatresla. Raspoloženi Lavezzi je prebacio loptu do Zalayete, Chimenti je izišao s vrata pokupiti tu loptu, a branič domaćina Coda se nije snašao te je Zalayeta bez problema postigao svoj drugi pogodak u susretu, sveukupno četvrti za Napoli. Broj pogodaka u mreži Udinesea je na pet zaokružio Sosa pogotkom u 81. minuti nakon što je vratar Chimenti ponovno izišao s vrata domaćina i olakšao posao Sosi. Napoli je tako stigao do svoje prve ovosezonske pobjede, i to prilično uvjerljive protiv kluba koji je prošlog vikenda zadao poteškoće velikom Interu.

Atalanta je kod kuće u Bergamu dočekala Parmu koju je svladala rezultatom 2:0. Domaćini su poveli u 20. minuti pogotkom Zampagne iz kaznenog udarca. Coly je u prostoru Parme srušio Langellu koji je probio po lijevoj strani obrane gostiju, a sudac je bez oklijevanja pokazao na bijelu točku odakle je za vodstvo Atalante od 1:0 precizan bio Zampagna. Vodstvo domaćina udvostručilo se u 66. minuti, nakon pogreške u obrani Parme, Carrozzieri je glavom svladao Buccija za 2:0 i konačnu pobjedu Atalante.

Juventus je na gostovanju kod Cagliarija nakon vrlo uzbudljive utakmice došao do pobjede u samoj završnici. Prvo poluvrijeme susreta proteklo je bez pogodaka, a u drugom su se oraspoložili napadači obiju momčadi. Prvi je poveo Juventus u 54. minuti zahvaljujući pogotku Trezegueta, koji je nakon dodavanja Camoranesija bez većih poteškoća iz blizine svladao Fortina. Slavlje gostiju nije potrajalo niti dvije minute, a mrežu Buffona zatresao je Foggia za izjednačenje.

U 69. minuti dogodila se pomalo bizarna situacija. Chiellini je u prostoru Juventusa srušio Contija, sudac je u prvi mah pokazao na bijelu točku da bi se nekoliko trenutaka nakon toga - predomislio i dosudio udarac iz kuta. U 76. minuti Almiron je dobro proigrao za Camoranesija koji je volejem loptu prebacio preko Fortina, a za svaki slučaj tu se našao Del Piero koji je loptu otpratio u mrežu za vodstvo crno - bijelih od 2:1. Pet minuta nakon toga Foggia se opet našao tu i pomutio slavlje gostima, na isti način kao i kod prvog pogotka je svladao Buffona i donio domaćinima nadu u bod. Ipak, u posljednjoj minuti utakmice gosti su uspjeli doći do pobjede. Camoranesi je izveo slobodan udarac, a Chiellinije glavom Juventusu donio sva tri boda i također stopostotni učinak u otvaranju sezone.

Torino i Reggina su podijelili bodove u susretu u kojem su nogometaši Torina u posljednjoj minuti utakmice prokockali prednost koju su imali. Gosti su poveli u 30. minuti, nakon izvedenog slobodnog udarca Lanzaro je dobro pronašao Amorusa koji je svladao Serenija za vodstvo Reggine od 1:0. Domaćini su izjednačili pred sam kraj prvog poluvremena, Rosina je u prostoru iz igre izbacio dvojicu braniča Reggine i loptu poslao u mrežu nemoćnog Campagnola.

Do preokreta u susretu je došlo u 58. minuti. Lanna je dodao za Ventolu koji je glavom loptu poslao u mrežu gostiju za vodstvo Torina od 2:1. Taj je rezultat stajao sve do 89. minute kada je Cozza iz jedanaesterca svladao Serenija za podjelu bodova između ova dva kluba. Kazneni udarac za Regginu je dosuđen jer je Natali u prostoru Torina Joelsona pogodio kopačkom u glavu.

Catania i Genoa također su podijelile bodove u susretu koji je protekao bez pogodaka, a istu su sudbinu doživjeli Sampdoria i Lazio u susretu bez pravih prilika s jedne i druge strane. Susret između Milana i Fiorentine je na rasporedu u ponedjeljak.

Serie A, drugo kolo: Roma - Siena 3:0, Cagliari - Juventus 2:3, Livorno - Palermo 2:4, Udinese - Napoli 0:5, Atalanta - Parma 2:0, Catania - Genoa 0:0, Torino - Reggina 2:2, Sampdoria - Lazio 0:0.