Nesta spasio Milan

Ivana Spahija • subota, 15.09.2007.

U prvom susretu trećeg kola Serie A Siena i Milan su podijelili bodove nakon uzbudljivih 90 minuta igre. Iako je Siena došla do prednosti u ranoj fazi utakmice, crveno - crne je od poraza u posljednjoj minuti svojim pogotkom spasio kapetan Alessandro Nesta...

Nakon što je u prošlom kolu momčad Siene doživjela visoki poraz od 3:0 na gostovanju kod Rome, momci iz Toskane su u ovom kolu kod kuće ugostili Milan, aktualnog europskog prvaka koji ni u ovom susretu nije uspio doći do sva tri boda.

Crveno - crni su već u prvoj minuti imali odličnu priliku za vodstvo. Emerson je dodao za Gilardina, čiji je udarac domaći vratar Eleftheropoulos odbio do Seedorfa koji se nije snašao i poslao je loptu pokraj gola. Iako su Milanovi napadači neprekidno opsjedali šesnaesterac domaćina, Siena je ipak prva došla u vodstvo. U 24. minuti u prostoru Milana dogodio se nesporazum između Dide i Kaladzea, a to je najbolje iskoristio Maccarone, koji je loptu poslao u mrežu za vodstvo Siene od 1:0.

U drugom poluvremenu nastavio se pritisak igrača Milana na obranu domaćina, ali bez veće opasnosti po vrata Eleftheropoulosa. Igrala se posljednja minuta regularnog dijela utakmice i kada se činilo da će Siena uzeti sva tri boda Milanu, Alessandro Nesta je prekrasnim pogotkom zatresao mrežu domaćina za konačnih 1:1 i raspodjelu bodova iz ovog dvoboja.

Ni u drugoj utakmici dana nije bilo pobjednika. Lazio je kod kuće dočekao Empoli s kojim je podijelio bodove u susretu koji je završio rezultatom 0:0. U prilično izjednačenoj utakmici podjela bodova je najpošteniji ishod, a rimskoj momčadi je, kao i Milanu, ovo također drugi susret bez pobjede. Empoliju je, nakon dva poraza u prva dva kola, ovo prvi bod u ovoj sezoni.

Serie A, 3. kolo: Siena - Milan 1:1, Lazio - Empoli 0:0.