Stara Dama posrnula kod kuće, Roma sama na vrhu

Ivana Spahija • nedjelja, 16.09.2007.

Odigrano je još sedam susreta trećeg kola Serie A u kojem je najveće iznenađenje domaći poraz Juventusa od Udinesea. Roma je u gostima svladala za njih tradicionalno neugodnu Regginu i tako ostala jedini klub sa stopostotnim učinkom ove sezone. Pobjedu je upisao i Inter, a Fiorentina je zapela protiv Atalante...

Inter je kod kuće dočekao Cataniju koju je natrag na Siciliju ispratio s dva pogotka u njihovoj mreži. Domaćinima nije trebalo dugo da dođu u vodstvo. Već u 14. minuti susreta Hernan Crespo je lijepim pogotkom pronašao malu mrežu vratara Bizzarrija i donio Interu prednost od 1:0.

U 28. minuti vratima Bizzarija zaprijetio je Adriano, koji je probio po lijevoj strani gostujuće obrane, ali je Bizzarri čak dva puta dobro intervenirao. Dvije minute kasnije Adrianu je poništen pogodak. Brazilac je nakon izvedenog kornera glavom skrenuo loptu u mrežu Catanije, ali je sudac dosudio prekršaj u napadu jer je Adriano u letu okrznuo gostujućeg braniča Eduseija.

Drugo poluvrijeme nije bilo tako zanimljivo kao prvo, sijevnule su tek dvije prave prilike za pogodak s obje strane. Prvo je u 54. minuti Mascara uputio oštar udarac prema vratima Intera gdje je uspješno intervenirao Julio Cesar, a deset minuta kasnije Ibrahimović nije bio precizan u svladavanju raspoloženog Bizzarrija. Inter je ipak došao do drugog pogotka u susretu, i to u 79. minuti. Ibrahimović je dodao za Cesara, koji je lakoćom svladao Catanijinog vratara za konačnih 2:0 i pobjedu Intera.

Fiorentina je kod kuće ugostila Atalantu s kojom je nakon uzbudljivih 90 minuta remizirala konačnim rezultatom 2:2. Fiorentina je vrlo sretno došla do vodstva. U 28. minuti nastala je gužva u prostoru Atalante, Mutu je loptu ubacio u sredinu, netko iz obrane gostiju je to odbio do Pazzinija dok je vratar Coppola izišao na tu loptu, pa je branič Atalante Rivalata nes(p)retno skrenuo u vlastitu mrežu za vodstvo domaćina od 1:0.

Početak drugog poluvremena donio je izjednačenje. Doni je iz slobodnog udarca prebacio loptu preko cijelog živog zida i lopta je završila u mreži nemoćnog Freya za 1:1. Prednost Fiorentini donio je Vieri u 75. minuti zahvaljujući pogotku iz slobodnog udarca, a vrijedan bod gostima donio je Zampagna pogotkom u 86. minuti za konačnih 2:2.

Nakon pobjede nad Sienom u prošlom kolu u kojem su vukovi sa tri pogotka u mreži kući ispratili goste, Roma je i u ovom kolu nastavila s pobjedama. Ovaj put "pala" je Reggina, klub koji već tradicionalno zadaje probleme rimskoj momčadi.

Nakon odigranih prvih 45 minuta utakmice, rezultat je bio 0:0. Vukovi su imali nekoliko prilika za vodstvo, već u prvoj minuti udarac Tottija je završio malo iznad grede, a pet minuta kasnije kapetan Rome je iz slobodnog udarca pogodio ravno u domaćeg vratara Campagnola. Domaćini su najveću priliku za vodstvo imali u 17. minuti. Amoruso je gađao, a vratar Rome Doni nespretno odbio do Tolberga, koji je isto tako nespretno reagirao i gađao ravno u Donija.

Na samom otvaranju drugog dijela Roma je došla do vodstva. Totti je izveo slobodan udarac, loptu je prihvatio Juan, koji je poslao u rašlje Campagnola za 1:0 vukova. Rezultat je na konačnih 2:0 postavio Totti pogotkom u 84. minuti susreta nakon dodavanja Aquilanija. Roma je tako ostala jedini klub koji je u sva tri kola skupio svih devet bodova.

Juventus je, uz Romu, bio jedini klub koji je nakon dva odigrana kola imao maksimalan broj bodova. Danas je Stara dama posrnula kod kuće, a gosti iz Udina su upisali pobjedu rezultatom 1:0. Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, a jedinu veću priliku u prvih 45 minuta imao je Del Piero u 32. minuti kada je prošao dvojicu braniča gostiju, ali je imao loš završni udarac koji je završio u rukama Handanovića.

Na samom otvaranju drugog poluvremena poveli su gosti. Loptu je prihvatio Di Natale i glavom svladao Buffona za vodstvo Udinesea od 1:0. Samo minutu nakon toga pokušali su uzvratiti domaćini. Del Piero je uputio opasan udarac sa ruba šesnaesterca, ali je dobro reagirala gostujuća obrana i neutralizirala taj udarac. Vodstvo gostiju od 1:0 nije se promijenilo do samoga kraja pa je tako Juventus zaostao na šest bodova iz prva dva kola, dok se Udinese trenutno nalazi na desetom mjestu na ljestvici.

Genoa i Livorno podijelili su bodove u susretu u kojem se sve riješilo u samo pet minuta. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, gosti su prvi došli u vodstvo u 52. minuti susreta zahvaljujući pogotku Tavana. Genoa je uzvratila samo pet minuta kasnije, Rossi je dobro pronašao Borriella, koji je loptu zakucao u kut mreže gostiju za 1:1, što je ujedno bilo i konačno rješenje ove utakmice.

Napoli je u ovom kolu upisao pobjedu kod kuće, a sa dva pogotka u mreži kući se vraća razočarana Sampdoria. Napoli je poveo u 43. minuti. Lancio je uputio dugu loptu u prostor Sampdorije koju je sa vrata izišao pokupiti Castellazzi, ali je imao nesporazum s braničem Bastrinijem, što je najbolje iskoristio Zalayeta koji je loptu poslao u praznu mrežu za 1:0 Napolija. Na konačnih 2:0 povisio je Hamsik u 76. minuti susreta.

Još jedan remi dogodio se na Siciliji gdje su Palermo i Torino podijelili bodove u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Domaćini su poveli već u četvrtoj minuti. Nakon dodavanja Amaurija, Simplicio je glavom svladao Serenija za vodstvo Palerma od 1:0. Gosti su uzvratili u 53. minuti zahvaljujući pogotku Rosine uz asistenciju Recobe.

Serie A, treće kolo: Inter - Catania 2:0, Fiorentina - Atalanta 2:2, Reggina - Roma 0:2, Juventus - Udinese 0:1, Genoa - Livorno 1:1, Napoli - Sampdoria 2:0, Palermo - Torino 1:1.