Andrić i Kaštropil preskočili Žalgiris

Kristian Hohnjec • subota, 22.09.2007.

Cibona je u prijateljskoj utakmici nadigrala Žalgiris. Za slavlje Vukova 88:85 najzaslužniji je mladi centarski par Andrić - Kaštropil, dok je reprezentativac Marin Rozić iz igre šutirao savršenih 8/8. Dobra vijest je i izlazak iz bolnice Sama Hoskina...

Cibosi su dobro počeli utakmicu. Nakon prve četvrtine imali su prednost 23:13. Na predah su igrači Josipa Vrankovića otišli s "plus devet" (38:29). Premda je obrana ponovo značajno pala u nastavku, pobjeda Ciboni ovaj put nije izmakla. U trijumf 88:85 najviše poena je ugradio Lukša Andrić. Mladi krilni centar postigao je 19 koševa za samo 16 minuta.

Marin Rozić pogodio je svih osam šuteva za 18 poena, dok je Kaštropil odigrao možda i najbolju utakmicu za Cibonu. Bivši centar Splićana upisao je double-double - 14 koševa i deset skokova. Ayuso je zabio 16 poena, a Kelley je dodao pet asistencija. Amerikanac Sam Hoskin izišao je iz bolnice, ali nije zaigrao. Marko Popović također nije nastupio, a u redovima Žalgirisa epitet najefikasnijeg ponio je Marcus Brown s 23 poena.

Cibona: Andrić 19, Rozić 18, Ayuso 16, Kaštropil 14, Kelley 8, Warren 5, Vukušić 4, Krasić 2, Princ 2, Krušlin, Žorić.