Boriku turnir u Bibinjama

Sanja Čalić • nedjelja, 23.09.2007.

Ovog je vikenda održan košarkaški turnir u Bibinjama, nedaleko od Zadra. Na njemu su nastupale dvije prvoligaške momčadi, Borik-Puntamika i Šibenik, te dva drugoligaša momčadi Pet Bunara i čakovačke Vajde. Iznenađenja nije bilo, prvoligaši su u konačnici bili uspješniji…

U prvom polufinalnom susretu sastali su se organizator turnira KK Pet Bunara i momčad Šibenika. Tijekom čitavog susreta vladala je vrlo izjednačena igra, a igrači Pet Bunara pružali su vrlo dobar otpor Šibenčanima. Ipak, u posljednjoj četvrtini Šibenčani su uspjeli napraviti manju rezultatsku razliku koju su održali i do kraja (77:85). Najučinkovitiji igrač Pet Bunara bio je Vanjak s ubačenih 27 poena, dok se u ekipi Šibenika najviše istaknuo Vrkić s 26 koševa.

Drugo polufinale donijelo je dvoboj momčadi Borik-Puntamike i Vajde. Ova utakmica nije bila neizvjesna, budući da su igrači Borika bili dominantniji na terenu što se odražavalo i na sam rezultat. Krajnji rezultat susreta bio je 96:65, a najraspoloženiji igrači bili su Đugum i Jurjević kod Borika, te Ikić i Marić u momčadi Vajde.

U finalu su se, dakle, sasvim očekivano našla dva prvoligaša. Iako su Šibenčani imali minimalnu prednost u drugoj i trećoj četvrtini, momčad Borika je u onoj posljednjoj uspjela odigrati bolje i efikasnije, što im je donijelo i deset poena razlike. Finale je završilo rezultatom 82:76 u korist momčadi Borik-Puntamike koji su u svojim redovima imali vrlo raspoloženog Žorža koji je postigao 20 koševa. On je ujedno proglašen i najboljim igračem turnira. S druge strane, svoju dobru šutersku formu potvrdio je i u finalnoj utakmici Zoran Vrkić (20 poena), najbolji strijelac turnira.

Utakmicu za treće mjesto bolje je odigrala ekipa Pet Bunara koja je zasluženo slavila nad Vajdom rezultatom 78:67. Igrači Pet Bunara cijelu su utakmicu bili u prednosti, a već na poluvremenu imali su 17 poena razlike. U momčadi Vajde najbolji strijelac bio je Novak s 23 koša, dok je kod Pet Bunara dominirao Tadić s postignutim 21 košem.