Derbi kola bez pobjednika, Inter zaostaje

Ivana Spahija • nedjelja, 23.09.2007.

Dugoočekivani susret dviju prvoplasiranih momčadi prvenstva završio je bez pobjednika. Roma na domaćem terenu nije uspjela uzeti sva tri boda Juventusu, iako su vukovi do samog kraja utakmice bili u prednosti. Inter je zapeo na gostovanju u Livornu, gdje je remizirao s istoimenim klubom, a Fiorentina je ostvarila pobjedu na teškom gostovanju na Siciliji...

Derbi kola pripao je susretu između Rome i Juventusa. Roma je odlično otvorila prvenstvo i u prva tri kola skupila maksimalnih devet bodova, dok je Juventus u prošlom kolu doživio poraz od Udinesea i zaostao tri boda za vukovima. Nakon ovog susreta, više nijedna momčad u Serie A nema stoptostotni učinak. Roma i Juventus su na rimskom Olimpicu podijelili bodove u susretu koji je završio rezultatom 2:2.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini, koji su već u desetoj minuti bili u prilici povesti. Casetti je pobjegao obrani gostiju i dodao za Tottija, kapetan Rome je uputio odličan udarac prema vratima Juventusa kojeg je vrhovima prstiju izbio Buffon. Ipak, Juventus je prvi došao u vodstvo. Akciju koja je rezultirala pogotkom započeo je Del Piero u 17. minuti kada je dobro pronašao Iaquintu, a napadač gostiju je dobro dodao za Trezegueta, koji je prošao braniča Rome Mexesa i zatresao mrežu Donija.

Roma je do izjednačenja došla u 30. minuti susreta. Totti je s lakoćom prošao pokraj braniča Criscita i pogodio dalji kut Buffona za 1:1. Šest minuta nakon tog pogotka il capitano se ponovno upisao u strijelce. Mancini je centrirao za Aquilanija, čiji je traljavi udarac s lakoćom skinuo Buffon, ali je loptu prihvatio Totti, koji je iz blizine pronašao put do mreže Juventusa za vodstvo Rome od 2:1.

U otvaranju drugog poluvremena Juventus je bio u prilici izjednačiti. Cicinho je srušio Nedveda u prostoru Rome, sudac je pokazao na bijelu točku, a Del Piero je pogodio gredu pa je mreža Rome ostala sačuvana. Rezultat od 2:1 bio je aktivan sve do 88. minute kada je Iaquinta donio bod gostima iz Torina. Chiellini je uputio dugu loptu prema vratima domaćina, a Iaquinta je pospremio u mrežu Donija za konačnih 2:2 i raspodjelu bodova na Olimpicu.

Identičnim rezultatom kao u Rimu okončana je i utakmica u Livornu, gdje je kod istoimenog kluba gostovao Inter. Gosti iz Milana su doživjeli hladan tuš u samom otvaranju utakmice. Već u prvoj minuti primili su pogodak i to zbog pogreške u vlastitoj obrani. De Vezze je izveo slobodan udarac, obrana Intera ostala je ukopana, a mreža Julia Cesara se zatresla i Livorno je poveo s 1:0. Inter je vratima domaćina ozbiljnije zaprijetio tek u 26. minuti. Adriano je u prostoru domaćina dobro pronašao Cesara, čiji je udarac sa gol crte izbio naš Dario Knežević i sačuvao Livorno od izjednačenja.

Toliko očekivano izjednačenje za goste dogodilo se u 34. minuti. Maicon je majstorski servirao loptu Ibrahimoviću, a Interov golgeter je s lakoćom svladao Ameliju za 1:1. Domaćini su ponovno došli u vodstvo u 62. minuti zahvaljujući pogotku Lovisa. Inter je od sramotnog poraza spasio Ibrahimović u 72. minuti kada je po drugi put u susretu uspio svladati Ameliju za konačnih 2:2 i podjelu bodova i u ovom dvoboju. Ibrahimoviću je u 83. minuti susreta poništen pogodak zbog nedopuštene pozicije, na što su gostujući igrači protestirali kod glavnog suca, ali pogodak švedskog reprezentativca ipak nije priznat. Dario Knežević odigrao je cijeli susret za Livorno.

Slika 1 od 2.

Još jedan remi dogodio se u Torinu, gdje je istoimeni klub dočekao Sienu, a susret je završio rezultatom 1:1. Prvi su u vodstvo došli domaćini u 24. minuti susreta. Barrone je odlično pronašao Dellefiorea, koji je svladao Eleftheropoulosa za 1:0 Torina. Gosti su uzvratili pogotkom u 54. minuti susreta kada je domaćeg vratara Serenija iz drugog pokušaja svladao Maccarone. Naš Saša Bjelanović odigrao je cijeli susret u dresu Torina.

Fiorentina je na teškom gostovanju u Cataniji uspjela doći do pobjede, bilo je minimalnih 1:0 za goste iz Firenze. Već u trećoj minuti vratima gostiju je zaprijetio Mutu nakon dodavanja Santane, ali taj udarac nije bio precizan. Samo minutu nakon toga rumunjski napadač je violama donio prednost od 1:0. Nakon izvedenog udarca iz kuta, Mutu je glavom zatresao mrežu Polita. Ostatak utakmice se većinom odigravao u šesnaestercu viola jer su domaćini očajnički pokušavali doći do izjednačujućeg pogotka. Najveću priliku za Cataniju propustio je Mascara u posljednjoj minuti sudačke nadoknade kada nije uspio pogoditi praznu mrežu gostiju.

Istim rezultatom su tri boda domaćinima oduzeli i nogometaši Palerma u susretu u Cagliariju, gdje su ostvarili pobjedu nad istoimenim klubom. Jedini pogodak u susretu postigao je Zaccardo već u 14. minuti susreta nakon odličnog dodavanja Migliaccija. Empoli i Napoli su podijelili bodove u susretu koji je završio bez pogodaka.

Lazio nastavlja svoj niz loših rezultata u domaćem prvenstvu. Nakon što su Rimljani u prva tri kola uspjeli nanizati tek tri remija, u ovom su kolu doživjeli poraz na gostovanju kod Atalante u Bergamu. Atalanta je prvi put povela u 42. minuti susreta. Langella je odlično probio po desnoj strani gostujuće obrane i s lakoćom zatresao mrežu nemoćnog Muslere. Lazio je do izjednačenja došao u 68. minuti, Pandev je loptu poslao do Makinwe, koji je bio neprecizan, ali je tu njegovu pogrešku ispravio Mutarelli i pogodio mrežu domaćina za 1:1. Kada se činilo da će gosti iz Rima svom nizu ovosezonskih remija dodati i četvrti za redom, mrežu Muslere je u drugoj minuti sudačke nadoknade lobom zatresao Zampagna nakon asistencije Stendarda.

Serie A, 4. kolo: Roma - Juventus 2:2, Livorno - Inter 2:2, Catania - Fiorentina 0:1, Atalanta - Lazio 2:1, Cagliari - Palermo 0:1, Empoli - Napoli 0:0, Torino - Siena 1:1.