Remi u derbiju

Goran Tomičić • srijeda, 26.09.2007.

U derbiju petog kola Serie A Fiorentina i Roma su podijelile bodove. Juventus i Inter su bili uvjerljivi na domaćim terenima, a Milan je u završnici poražen u Palermu...

U četvrtoj minuti Roma je mogla povesti kad je Vučinić uposlio Mancinija, ali on je pucao pored gola. Minutu kasnije Donadei je pronašao Mutua, koji je glavom pucao preko gola. Igrala se 11. minuta kad je Giuly proigrao Vučinića, koji je svladao Freya, ali je pomoćni sudac označio zaleđe. Tri minute kasnije Montolivo je iz daljine pucao nekoliko centimetara iznad gola. U 19. minuti Roma je ipak stigla do prednosti, kad je Mancini s vrha kaznenog prostora prebacio Freya.

U 22. minuti Montolivo je opet pokušao iz daljine, ali s istim ishodom kao nekoliko minuta ranije. Izjednačenje je stiglo dvije minute kasnije, Gamberini je lijepim volejem svladao Donija. Mutu je u 31. minuti imao sjajnu priliku, ali Tonetto je u posljednji tren uspio blokirati njegov udarac. Dvije minute kasnije opet je Mutu na sceni, no njegov volej odlazi kraj gola.

U 37. minuti Rumunj je lijepo pucao glavom, ali Doni je sjajno obranio. Minutu kasnije Fiorentina je kažnjena zbog tih promašaja. Giuly je odličnim udarcem s vrha kaznenog prostora svladao nemoćnog Freya. U drugom dijelu nije bilo toliko prilika, ali u završnici se opet igra rasplamsala. U 74. minuti Vučinić je krenuo sam prema Freyu, koji je nogom obranio njegov udarac, a minutu kasnije vratar Fiorentina je još jednom sjajno zaustavio Vučinića, koji je snažno pucao iz daljine.

U 78. minuti Ferrari je u kaznenom prostoru zaustavio Vierija i domaći su dobili priliku s bijele točke. Mutu je s bijele točke pucao po sredini gola, a budući da je Doni krenuo u desnu stranu, Fiorentina je izjednačila. Donadel je u 84. minuti dobio drugi žuti karton zbog prekršaja na Giulyu, ali Roma to ipak nije iskoristila. Dvije minute kasnije De Rossi je odlično izveo slobodan udarac, no Frey je bio na visini zadatka. Minutu kasnije Mexes je pucao kraj gola, a na drugoj strani je opet pokušao Mutu, no nije bilo problema za Donija. U trećoj minuti sudačke nadoknade Vieri je sjajno prošao i uposlio Mutua, koji je loše reagirao i ostalo je 2:2.

Inter je, nakon nekoliko loših rezultata, bio siguran protiv Sampdorije. Ibrahimović je doveo domaće u vodstvo u 23. minuti, a isti igrač je povisio na 2:0 u četvrtoj minuti drugog dijela. Konačan rezultat je u 58. minuti postavio Figo. Juventus nije imao problema s Regginom. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, no Stara Dama je u drugih 45 minuta napunila mrežu gostiju. Legrottaglie je donio prednost u 48. minuti, a dvije minute kasnije povisio je Salihamidžić. Igrala se 76. minuta kad se u strijelce upisao Trezeguet, a u posljednoj minuti i Paladino je bio precizan.

Slika 1 od 2.

Milan je u završnici poražen u Palermu, a Darijo Šimić opet nije bio ni na klupi. Seedorf je u desetoj minuti donio prednost Milanu, a taj rezultat je na semoforu bio do 73. minute i izjednačenja Diane. U posljednoj minuti Miccoli je pogotkom donio slavlje Palermu. Genoa je u zanimljivoj utakmici bila bolja od Udinessea, a Ivan Jurić odigrao je cijelu utakmicu u redovima domaćina. U 21. minuti Genoa je povela preko Boriella, koji je 26 minuta kasnije povisio na 2:0. Samo četiri minute kasnije gosti su se vratili u igru preko Asamoaha, a Boriello je u 74. minuti s bijele točke postigao svoj treći pogodak. Konačan rezultat je tri minute kasnije postavio Pepe. Napoli je golom pričuve Sose u 80. minuti pobijedio Livorno.

Martinez je u 48. minuti bio precizan za pobjedu Catanie protiv Empolija. Lazio je u zanimljivoj utakmici bio bolji od Cagliarija. Rocchi i Pandev su početkom drugog dijela donijeli domaćinu dva gola prednosti, a 68. minuti smanjio je Acquafresca. Konačan rezultat postavio je Rocchi svojim drugim golom sedam minuta prije kraja. Parma je s dva pogotka u dvije minute pobijedila Torino. Strijelci su bili Reginaldo u 61. minuti i Corradi dvije minute kasnije. Siena i Atalanta odigrale su bez pobjednika. Loria je doveo domaće u vodstvo u 32. minuti, a bod Atalanti donio je Doni u 61. minuti.

Serie A, peto kolo
Fiorentina - Roma 2:2, Inter - Sampdoria 3:0, Juventus - Reggina 4:0, Palermo - Milan 2:1, Genoa - Udinesse 3:2, Napoli - Livorno 1:0, Catania - Empoli 1:0, Lazio - Cagliari 3:1, Parma - Torino 2:0, Siena - Atalanta 1:1.