Vukovi pali na Olimpicu

Ivana Spahija • subota, 29.09.2007.

Utakmica između Rome i Intera potpuno je opravdala "titulu" derbija ovog kola Serie A. Na rimskom Olimpicu vidjela se kiša golova, od kojih je većina završila u mreži posramljenih domaćina. Za razliku od utakmice u finalu talijanskog kupa, u kojoj je Roma sa šest pogodaka kući ispratila Inter, gosti iz Milana su im se u ovom susretu revanširali pobjedom od 4:1...

Prva prilika za Romu stvorila se već u drugoj minuti susreta. Totti je iz slobodnog udarca poslao loptu prema vratima Intera koju je nakratko uspio odbiti Julio Cesar, ali samo do Mancinija, čiji je udarac ponovno završio u rukama raspoloženog gostujućeg vratara. Inter je vratima domaćina prvi put ozbiljnije zaprijetio u 16. minuti, Zanetti je dobro dodao za Cambiassa, ali je na mjestu bio Doni.

U 28. minuti susreta vukovi su ostali s igračem manje, ali s pogotkom više u vlastitoj mreži. Cesar je imao odličan solo prodor prema vratima domaćina, njegov udarac je Doni odbio do Ibrahimovića, koji je glavom potražio mrežu, ali se tu našao Giuly, koji je bio prisiljen rukama spriječiti tu loptu da uđe u mrežu. Roma je tada doživjela dvostruku kaznu, uz crveni karton Giulyju, sudac je ujedno pokazao i na bijelu točku, odakle je crno - plave u vodstvo doveo Ibrahimović, kojemu je ovo šesti pogodak ove sezone.

Početak drugog poluvremena donio je bolju igru Rome koja je urodila pogotkom u 53. minuti. Branič Intera Maxwell je na rubu šesnaesterca izgubio dvoboj s Pizzarrom, koji je asistirao Perrotti za izjednačenje. Vukovi nisu dugo zadržali neriješeni rezultat, samo četiri minute nakon pogotka Perrotte, mreža se ponovno zatresla, ali na suprotnoj strani. Cambiasso i Crespo su odigrali dupli pas, Doni je odbio prvi udarac Argentinca, ali je protiv drugog Crespovog voleja bio potpuno nemoćan, a Inter je poveo s 2:1.

U 60. minuti susreta Doni je ponovno morao vaditi loptu iz vlastite mreže, ovaj put je "krivac" za to bio Julio Cruz, koji je ispalio neobranjiv udarac sa preko 25 metara udaljenosti, a Doni je tu loptu samo mogao pogledom ispratiti u mrežu. Osam minuta nakon tog pogotka domaćini su morali potpisati kapitulaciju, Figo je preciznim udarcem odlično pronašao Cordobu, koji je glavom svladao Donija za vodstvo Intera od 4:1.

To je ujedno bilo i konačno rješenje ove utakmice, nakon koje je vodeće mjesto na ljestvici preuzeo Inter sa tri boda prednosti ispred Rome. Vukovima je ovo prvi poraz ove sezone koji će im sigurno teško pasti, pogotovo zbog toga što idući tjedan gostuju na Old Traffordu kod Manchester Uniteda u susretu Lige prvaka.

Drugi susret dana donio je dvoboj Livorna i Fiorentine u kojem su uspješnije bile viole koje su slavile pobjedu rezultatom 3:0, a sva tri pogotka za momčad iz Firence postigli su argentinski nogometaši. Pred sam kraj prvog poluvremena, točnije, u 45. minuti, Fiorentina je došla do prednosti od 1:0. Osvaldo je odlično probio po lijevoj strani obrane domaćina i udarcem iz voleja svladao Ameliju.

Isti igrač se u 67. minuti ponovno upisao u strijelce, ovaj put je iz prostora s lakoćom pronašao put do mreže domaćina za vodstvo viola od 2:0. Dvije minute nakon toga Vieri je uposlio Santanu, branič Livorna Rezaei je zakasnio na tu loptu, a Argentinac je matirao Ameliju za konačnih 3:0 i nova tri boda Fiorentine. Naš Dario Knežević odigrao je 50 minuta u dresu Livorna.

Serie A, 6. kolo: Roma - Inter 1:4, Livorno - Fiorentina 0:3.