Remijem "proslavili" jubilej, Inter siguran kod kuće

Ivana Spahija • subota, 06.10.2007.

U prvoj utakmici sedmog kola Serie A, Atalanta i Udinese su u Bergamu podijelili bodove u susretu koji je završio bez pogodaka. Klub Atalanta je na ovoj utakmici proslavio sto godina postojanja, a za pobjedu i potpuno slavlje nedostajalo je malo preciznosti domaćih napadača. Inter je u večernjem susretu bio bolji od Napolija...

U Bergamu su domaćini agresivno krenuli od samog početka i u šestoj minuti je Langella odlično probio po lijevoj strani gostujuće obrane, ali je na mjestu bio vratar Udinesea Handanović. Deset minuta nakon toga Atalanta je ponovno došla u priliku za vodstvo, nakon izvedenog udarca iz kuta, najviši u skoku je bio Carrozzieri, ali se ponovno iskazao Handanović.

Udinese je ozbiljnije zaprijetio tek u 25. minuti susreta. S 30 metara udaljenosti svoj je udarac isprobao Quagliarella, a ta je lopta završila malo iznad vratnice. Raspoloženi napadač domaćina Langella je u 38. minuti ponovno zaprijetio vratima gostiju, ali je isto tako bio raspoložen i gostujući vratar koji je skinuo Langellin udarac s ruba šesnaesterca i loptu odbio u korner.

U 40. minuti Atalanta je imala najveću priliku u susretu, Ferreira Pinto je odlično prošao gostujućeg braniča Lukovića, njegov udarac obranio je Handanović, ali je lopta stigla do Padoina koji je pokušao pogoditi mrežu Udinesea, ali se slovenski vratar nije dao smesti, bez problema je skinuo i taj pokušaj veznjaka Atalante.

U drugom poluvremenu nogometašima je zasmetala kiša pa se igra primirila i nije bilo većih prilika za promjenu rezultata. Tek su se pred kraj susreta uzburkale strasti na terenu, u 81. minuti je Luković u prostoru napravio prekršaj nad Pellegrinijem, a sudac je dosudio jedanaesterac za Atalantu.

Zampagna se našao oči u oči s Handanovićem i s bijele točke je pogodio gredu. Lopta se odbila u prostor gostiju, a Zampagna ponovno nije bio precizan i gađao je pokraj gola. To je bila posljednja prilika za pogodak u susretu, a domaćini mogu žaliti za propuštenom prilikom i osvajanjem sva tri boda.

U drugoj utakmici dana, Inter je kod kuće došao do pobjede nad Napolijem, bilo je 2:1 za crno-plave. Nakon uvodnih deset minuta bez pravih prilika, prvi su u 13. minuti zaprijetili gosti preko Zalayete, čiji je udarac uspio neutralizirati Cordoba. Domaćini su došli u vodstvo u 20. minuti. Ibrahimović se na rubu šesnaesterca oslobodio trojice igrača Napolija i odlično dodao za Cruza, koji je zatresao mrežu Iezza za 1:0.

Isti je igrač u 36. minuti povisio vodstvo Intera na 2:0. Stanković je idealno uposlio Cruza, koji je lakoćom poslao loptu u desni donji kut vratara gostiju. Napoli je uzvratio u 38. minuti susreta kada je Hamsik pogodio gredu. U 42. minuti se Iezzo istaknuo nevjerojatnom obranom Ibrahimovićevog udarca koji je bio gotovo stopostotna prilika za pogodak.

Drugo poluvrijeme donijelo je stalni pritisak Intera na gostujuću obranu. U 64. minuti se Ibrahimović pokušao upisati u strijelce udarcem sa 25 metara udaljenosti, ali nije bio precizan i pogodio je gredu. U 81. minuti susreta je na 3:0 za Inter pokušao povisiti Suazo nakon asistencije Figa, ali je taj udarac završio iznad vratnice. Nadu u remi je gostima donio Sosa svojim pogotkom u 85. minuti susreta, ali je Inter ipak upisao pobjedu i uzeo sva tri boda iz ovog susreta.

Serie A, 7. kolo: Atalanta - Udinese 0:0, Inter - Napoli 2:1.