Brazil bez prave prilike

Kristian Hohnjec • ponedjeljak, 15.10.2007.

Selecao je loše počeo kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2010. godine. Nakon prikazanog u 90 minuta, Brazilci mogu biti zadovoljni s bodom. Kolumbija je pokazala više, premda je Dunga na teren poslao Ronaldinha, Robinha, Kaku...

Utakmica je počela s 45-minutnim zakašnjenjem zbog proloma oblaka. Srećom, voda se brzo povukla s travnjaka pa se susret mogao odigrati. Kolumbijci su imali podršku vatrenih navijača na ispunjenom El Champinu. Već u trećoj minuti iz slobodnog udarca prijeti Radamel Garcia, a do odmora Julio Cesar dvaput je morao vaditi udarce glavom Wasona Renterie.

Upravo su dvojica spomenutih napadača predstavljala najveću prijetnju indisponiranom Brazilu, koji je imao tek jednu priliku u prvom poluvremenu - udarac Ronaldinha obranio je Julio. Ista priča i u nastavku. Kolumbijci su imali incijativu, no nisu uspjeli poentirati.

Aldo Ramirez i ušli Freddy Grisales testirali su Julia Cesara, ali brazilski se vratar nije dao svladati. Jedini spomena vrijedan pokušaj Dungine momčadi u drugih 45 minuta bio je dalekometan šut Mineira. Završilo je bez pogodaka, 0:0. Kolumbija je imala 11 pokušaja prema golu, dok su Brazilci uputili skromnih pet udaraca prema Juliu. Selecao nastavlja kvalifikacije u srijedu domaćom utakmicom protiv Ekvadora, dok Kolumbiju očekuje specifično gostovanje u bolivijskom La Pazu.

Kolumbija: Julio, Moreno, Mosquera, Velez, Ferreira (55. Grisales), Garcia (81. Perea), Amaya, Sanchez, Zuniga, Castrillon (55. Ramirez), Reneteria.
Brazil: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Juan, Mineiro, Gilberto, Kaka (84. Alves), Gilberto Silva, Robinho (62. Baptista), Ronaldinho, Vagner Love (70. Josue).

Južnoameričke kvalifikacije za SP 2010, prvo kolo: Kolumbija - Brazil 0:0.