15 Dodavanja 5
18 Izgubljene 22
19 Ukradene 12
4 Blokade 7

Na početku utakmice u punoj dvorani Hala Tivoli pred 5000 gledatelja, predsjednik Republike Slovenije g. Milan Kučan primio je čestitke za svoj 60. rođendan od strane KK Union Olimpije.

Strateg Union Olimpije, Zmago Sagadin za početnu je petorku postavio - Jordana, Bečirovića, Golemaca, Kovačića i za neke iznenađenje, Modrića. Sam početak utakmice je bio tvrd sa dobrom obranom i greškama u napadu na obje strane.

Emilio Kovačić je tada dobio čak tri "banane" od visog Romunja Pope. Zbog njegovog lošeg početka i šuta 0-4 umjesto njega u igru ulazi Kotnik. No sasvim drugačije utakmicu je započeo Modrić - počeo je sa fantastičnom obranom gdje je odmah nakupio četiri skoka, te ubacio četiri koša, a do kraja četvrtine šest.

Jordan je vodio napade "zmajčeka" (Snimio: Nikola Movrić)

Treći hrvatski predstavnik Jurica Golemac je uspio sakupiti dva skoka. Po igri se primjetilo da je Olimpija kvalitetniji sastav od Hapoela, ali to nisu znali rezultatski ostvariti, te je nakon prve četvrtine rezultat na semaforu pokazivo 19:17 za Olimpiju.

Drugu četvrtinu Olimpija počinje sa drugom postavom, te i dalje vodi sa minimalnom razlikom jer Hapoel nije dao da se odvoji. U petoj minuti druge četvrtine ustaje sa klupe strateg Zmago Sagadin, te jasno pokazuje igračima da utakmica nije krenula po njegovom planu, pa ponovno uvodi Kovačića i Golemca. Ali ni to nije pomoglo, Hapoel je preuzo vodstvo, tako da Sagadinu nije preostalo nego da vrati svog aduta Modrića u igru. Golemac radi svoju treću osobnu, te je zamjenjen. Uz slab šut Olimpije iz igre te Hapoela iz slobodnih bacanja, Olimpija sa dvije trice na samom kraju poluvremena uspijeva na odmor otići sa pozitivnim rezultatom - 42:38.

Učinak hrvatskih igrača
Igrač Minuta Šut za 2 Šut za 3 Iz igre Sl. bacanja Skok u obrani Skok u napadu Asisti Osobne greške Izg. lopte Ukr. lopte Poeni
Golemac 12,3 1/3 0/1 25% 0/0 3 1 1 5 2 - 2
Modrić 18,5 4/4 0/0 100 3/4 4 2 1 3 1 3 11
Kovačić 21,8 3/9 0/0 33% 1/2 3 3 1 2 4 2 7

U trećoj četvrtini Olimpija počinje sa najjačim sastavom, ali ubrzo nesretni Golemac dobiva već svoju četvrtu osobnu, te nakon male rasprave sa sudcima i tehničku. Tako je Golemac završio utakmicu sa skromnih dva koša. Modrić je i dalje blistao u obrani, te je sa zakucavanjem prelomio utakmicu u korist Olimpije. Hapoel je došo brzo u bonus, a Olimpija je znalački to iskoristila sa prodorima ispod koša, ponajviše Bečirovič, te je podigla razliku na +13. Tako je završila treča četvrtina sa rezultatom 66:53.

Zadnja je četvrtina bila najdosadnija četvrtina utakmice. Olimpija je rutinski privela utakmicu kraju sa rezultatom 95:68 i sada je očekuje Real u Madridu, gdje će se odlučiti o drugom mjestu u skupini.