Osam pogodaka, a bez pobjednika

Ivana Spahija • subota, 20.10.2007.

Odličnu utakmicu, kao uvertiru u osmo kolo Serie A, odigrali su Roma i Napoli. Gledatelji na rimskom Olimpicu mogli su uživati u predstavi koja im je ponudila čak osam pogodaka, po četiri sa svake strane, pa je susret završen bez pobjednika, što je prilično razočaranje za Romu. Inter je upisao minimalnu pobjedu na gostovanju kod Reggine...

Napoli je prvi put nakon šest godina gostovao kod Rome na Olimpicu, a s obzirom na ishod utakmice, gosti mogu biti itekako zadovoljni postignutim. Uzeli su dva boda favoriziranim domaćinima, a sebe još neko vrijeme zadržali u gornjem dijelu ljestvice. Hladan tuš za Romu uslijedio je već u drugoj minuti susreta. Nastao je nesporazum u obrani domaćina, a Lavezzi je praktički iz mrtvog kuta svladao Curcija za vodstvo Napolija od 1:0.

Prvih 20 minuta utakmice pripalo je gostima iz Napulja, a vukovi su vratima Iezza ozbiljnije zaprijetili tek u 23. minuti kad je Totti iz slobodnog udarca loptu poslao iznad vratnice. U 29. minuti dosuđen je jedanaesterac za Romu. Cannavaro je u prostoru gostiju nespretno srušio Pizarra, a sudac je pokazao na bijelu točku odakle je, kao i nebrojeno puta do sada, kapetan vukova bio precizan i izjednačio rezultat na 1:1.

Domaćini su u 42. minuti uspjeli preokrenuti rezultat i doći do vodstva od 2:1. Totti je uputio silovit udarac prema vratima gostiju, Iezzo je krajnjim naporima obranio tu loptu, ali se na mjestu našao Perrotta, koji je loptu poslao u mrežu na radost domaćih navijača.

Slika 1 od 2.

Ipak, ta radost Rimljana nije potrajala dugo. Odmah u prvoj minuti drugog poluvremena Napoli je stigao do drugog pogotka, a strijelac za novo izjednačenje je bio Hamsik, koji je četiri minute nakon tog pogotka imao priliku dovesti goste u novo vodstvo, ali je njegov udarac završio pokraj gola.

Sreća se Romi ponovno osmjehnula u 52. minuti susreta. De Rossi je sa preko 30 metara udaljenosti odlučio isprobati svoj udarac, a lopta je u zraku promijenila smjer, gostujućem vrataru Iezzu skliznula kroz ruke i našla se u mreži Napolija. 3:2 za Romu! U 64. minuti slična se situacija ponovila u prostoru domaćina, Gargano je uputio projektil sa preko 35 metara udaljenosti, a Curci je ostao nemoćan i lopta se našla iza njegovih leđa za novo izjednačenje od 3:3. Dvije minute nakon toga Lavezzi je volejem pogodio gredu domaćina i samo je sreća spasila Rimljane od novog pogotka.

Ni šest postignutih pogodaka nije bilo dovoljno igračima ovih dviju momčadi, mreža se ponovno tresla u 80. minuti susreta. Dosuđen je slobodan udarac za vukove, lopta se od gostujućeg braniča Garicsa odbila do Pizarra, koji je prevario Iezza i donio Romi prednost od 4:3. Taj je rezultat bio aktualan samo pet minuta, kada je Zalayeta glavom svladao Curcija za konačnih 4:4 i podjelu bodova na Olimpicu. Roma se nakon ove podjele bodova nalazi na drugom mjestu na ljestvici sa dva boda zaostatka za vodećim Interom (s tim da svi ostali klubovi imaju i po utakmicu manje), a Napoli je trenutno na visokom šestom mjestu.

U drugoj utakmici dana, Inter je na gostovanju u Reggio Calabriji svladao Regginu minimalnom pobjedom od 1:0. Utakmicu su bolje otvorili domaćini, koji su u 13. minuti propustili odličnu priliku za vodstvo. Cordoba je dobro uposlio Cozzu, čiji je udarac akrobacijom obranio Toldo.

Inter je u vodstvo došao u 19. minuti susreta. Figo je izveo slobodan udarac s lijeve strane, a Adriano je uspio nadskočiti svoje čuvare i zatresti mrežu Campagnola za vodstvo gostiju od 1:0. Domaćini su u 26. minuti pokušali uzvratiti preko Ceravola i Cordobe, koji su predugo kombinirali u prostoru Intera, pa nisu uspjeli zaprijetiti vratima Tolda.

U drugom poluvremenu nije bilo previše pravih prilika za promjenu rezultata, jedino je u 87. minuti Ibrahimović nakon dodavanja Figa pokušao povisiti vodstvo crno - plavih na 2:0, ali je domaći vratar Campagnolo bio na mjestu pa je rezultat ostao nepromijenjen. U 92. minuti su igrači Reggine pokušali izjednačiti na 1:1, Cascione je glavom potražio mrežu Tolda, ali je iskusni vratar gostiju obranio taj udarac i utakmica je završena pobjedom Intera od 1:0. Aktualni prvaci Italije nakon ove pobjede imaju 20 bodova, pet više od drugoplasirane Rome, a Reggina se nalazi na 19. mjestu na ljestvici.

Serie A, 8. kolo: Roma - Napoli 4:4, Reggina - Inter 0:1.