Bonačić u finalu Lige prvaka

Petar Plevnik • srijeda, 24.10.2007.

Hrvatski trener Luka Bonačić zabilježio još jedan uspjeh na klupi iranskog Sepahana. Nakon što je u prvom susretu polufinala Azijske Lige prvaka sa 3:1 svladao Al Wahdu Ahmada Sharbinija, uzvratnih 0:0 u Abu Dhabiju osiguralo je iranskoj momčadi finalni nastup...

Iako je momčad iz Ujedinjenih Arapskih Emirata u prvih 45 minuta uzvratnog susreta propustila nekoliko izglednih prigoda, u nastavku susreta Sepahan je bio bolja momčad, pa su domaćini, za koje je tek posljednjih 15 minuta nastupio Ahmad Sharbini, na kraju mogli upisati i poraz, no i 0:0 je bilo više nego dovoljno da Sepahan po prvi put u klupskoj povijesti odvede u finale najprestižnijeg azijskog klupskog natjecanja.

Sepahan će u finalnom susretu snage odmjeriti sa japanskom Urawom. Redsi su nastup u finalu izborili tek nakon boljeg izvođenja 11-eraca u dvoboju protiv južnokorejskog Seongnama, budući da je nakon 2:2 u prvom susretu u Južnoj Koreji, istim rezultatom završio i uzvratni susret u Japanu.

Prvi finalni susret na rasporedu je 7. studenog u Esfahanu, dok je uzvrat tjedana u Saitami.