Karbon najbolja u uvertiri

Kristian Hohnjec • subota, 27.10.2007.

Na otvaranju 41. sezone Svjetskog skijaškog kupa u austrijskom Söldenu slavila je Denise Karbon. Talijanka se vrlo dobrom drugom vožnjom probila ispred Tanje Poutiainen. Amerikanka Julia Mancuso i Austrijka Kathrin Zettel kompletirale su postolje...

Tanja Poutiainen nije uspjela zadržati prednost iz prve vožnje. Finkinja je u drugom nastupu ostvarila tek 21. vrijeme, što je na najbolji način iskoristila Denise Karbon. 27-godišnjakinja je borbenom vožnjom na teškoj stazi uspjela zadržati prednost ispred dotada vodeće Julie Mancuso. Druga je to pobjeda za Karbon u Svjetskom kupu.

Mancuso je na kraju završila druga nakon što je u prvoj vožnji bila na 12. mjestu. Uvjerljivo najbržim vremenom (1:12.19) drugog "laufa" Austrijka Kathrin Zettel stelovito je napredovala s 24. pozicije na posljednju stepenicu pobjedničkog postolja. Najboljih pet zaokružuje ugodno iznenađujuća 18-godišnja Francuskinja Tessa Worley.

Vezane vijesti

Osim Zettel bila je to prilično loša utrka za austrijske predstavnice. Nicole Hosp je s trećeg skliznula na 12. mjesto, Alexandra Meissnitzer je pala s devetog na 17. poziciju, a Fishbacher i Kirchgasser su odustale. Do bodova na premijeri stigla je srpska skijašica Jelena Lolović (22.), a slovenska uzdanica Tina Maze uz probleme s leđima nije mogla bolje od 25. mjesta.

Ana Jelušić svoj je nastup završila već u prvom vožnji. Riječanka je sa startnim brojem 66 osvojila 53. mjesto - 1:14.14 (+4.34). Sljedeća utrka na rasporedu je 10. studenog u finskom Leviju.