Torino siguran kod kuće, jedanaesterci potopili Juventus

Ivana Spahija • subota, 27.10.2007.

U prvoj utakmici devetog kola Serie A, Torino je na domaćem terenu dočekao Cagliari, kojeg je svladao rezultatom 2:0. Nakon prilično izjednačene igre s obje strane, u presudnih 20 minuta utakmice više sreće imali su domaćini, kojima su nova tri boda donijela bijeg s dna ljestvice. Drugi susret ovog kola donio je iznenađenje, Napoli je na domaćem terenu sa sigurnih 3:1 uz priličnu naklonost suca svladao Staru damu...

Prva veća prijetnja vratima gostiju je bila ona u desetoj minuti susreta. Recoba je dobro uposlio Rosinu, čiji je udarac jedva obranio Fortin. Cagliari je uzvratio u 32. minuti, nakon ubačaja Finija, Conti je glavom pokušao svladati domaćeg vratara Serenija, ali nije bio precizan. Pred sam kraj prvog poluvremena, točnije, u 42. minuti, Motta je dodao za Vailattija, koji je glavom gađao praznu mrežu gostiju, a greda je spasila Cagliari od pogotka.

U nastavku utakmice opasniji su bili igrači Cagliarija. U 63. minuti Fini je ubacio loptu u sredinu, Matri je odlično dodao za Contija koji nije znao iskoristiti tu priliku, a njegov prilično loš udarac završio je pokraj gola. Neiskorištene prigode gostima su se obile o glavu u 74. minuti kada se iz jedne od rijetkih prilika domaćina izrodio pogodak. Motta je pronašao Stellonea, ali se lopti na putu do veznjaka domaćina ispriječio igrač gostiju Parola, koji je loptu nespretno skrenuo do Rosine, a napadač Torina je bio precizan i pogodio mrežu Cagliarija za vodstvo domaćina od 1:0.

Pobjedi gostiju doprinio je autogol Ferrija u 86. minuti susreta, kada je nakon Contijeva izvođenja udarca iz kuta branič Cagliarija prevario vlastitog vratara Fortina i postavio rezultat na konačnih 2:0. Torino se nakon ove pobjede nalazi na desetom mjestu na ljestvici, a Cagliari je trenutno na 15. mjestu. Saša Bjelanović zbog ozljede nije konkurirao za sastav Torina.

U drugoj utakmici dana Napoli je priredio iznenađenje kod kuće svladavši drugoplasirani Juventus. Iako su gosti iz Torina prvi došli u vodstvo, čak dvije dosuđene najstrože kazne donijele su pobjedu domaćinima. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 0:0, iako je u 37. minuti poništen pogodak gostima. Trezeguet je nakon asistencije Palladina pogodio rašlje domaćeg vratara Iezza, ali je sudac dosudio zaleđe i nije priznao pogodak.

Uzbudljivo je bilo otvaranje drugog dijela, u kojem su u nekoliko minuta postignuta dva pogotka. U 46. minuti Palladino i Trezeguet su odigrali dupli pas, Francuz je na lijevoj strani dodao za Del Piera, koji je sa ruba šesnaesterca loptu poslao u mrežu domaćina za vodstvo Juventusa od 1:0. Samo tri minute nakon toga domaćini su došli do izjednačenja. Lavezzi je odlično uposlio Gargana, koji je nakon slaloma kroz gostujuću obranu matirao Buffona za 1:1.

U 60. minuti susreta dosuđen je jedanaesterac za Napoli. Lavezzi je nakon kontakta sa Chiellinijem pao u prostoru Juventusa, a iako se čini kako nije riječ o prekršaju, sudac je ipak pokazao na bijelu točku, odakle je precizan bio Domizzi za vodstvo Napolija od 2:1. Samo osam minuta nakon toga ponovno je dosuđena najstroža kazna za domaćine, a ovaj put krivac za to je gostujući vratar Buffon, koji je srušio Zalayetu, iako se čini kako ni ova procjena suca Bergonzija nije najtočnija. Domizzi je po drugi put u susretu s bijele točke svladao Buffona za konačnih 3:1 i tri boda Napoliju iz ovog dvoboja.

Serie A, 9. kolo: Torino - Cagliari 2:0, Napoli - Juventus 3:1.